Czy Kate wróci do swoich obowiązków? "Daliśmy jej jasno do zrozumienia..."

Spekulacje dotyczące zdrowia i samopoczucia księżnej Kate pojawiają się w mediach niemal codziennie. zwłaszcza teraz, gdy księżna zdecydowanie ograniczyła swoją publiczną aktywność. Rzecznik żony Williama zabrał głos w sprawie Kate.

Kilka tygodni temu świat obiegła smutna wiadomość: lekarze zdiagnozowali u księżnej Kate nowotwór. Od tego czasu księżna Walii, jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci brytyjskiej rodziny królewskiej, unika wystąpień publicznych i skupia się na leczeniu. Obecnie przechodzi chemioterapię, co, jak przyznała bliska przyjaciółka książęcej pary, bardzo źle znosi.

Najnowsze informacje, które trafiły do mediów, rzucają światło na trudną sytuację, w jakiej znalazła się rodzina królewska. Portal Marca donosi o napiętej sytuacji w pałacu, z której wynika, że księżna Kate i książę William przeżywają obecnie bardzo ciężkie chwile. Przyjaciółka pary, projektantka mody Amaia Arrieta, komentuje:

Myślę, że przechodzą przez piekło — mam nadzieję, że wrócą. To naprawdę osobista sprawa. - mówiła 

Decyzja o rozpoczęciu chemioterapii była dla Kate niezwykle trudna, ale niezbędna. Jak podawaly media, także książę William zdecydował się ograniczyć swoje obowiązki królewskie, aby móc być wsparciem dla żony i spędzać więcej czasu z rodziną.

Kiedy księżna Kate wróci do pracy?

Mimo swojej absencji w życiu publicznym i trudności związanych z leczeniem, księżna Kate nadal angażuje się w działania charytatywne. Kontynuuje pracę nad projektami Królewskiej Fundacji, w tym nad inicjatywą promującą wprowadzanie prorodzinnych rozwiązań przez przedsiębiorstwa.

Wczesne dzieciństwo jest dla księżnej ogromnym priorytetem, dlatego była na bieżąco informowana o rozwoju prac grupy zadaniowej i zapoznała się z raportem. (...) Od chwili powstania grupy zadaniowej otrzymywała aktualne informacje, zapoznała się ze sprawozdaniem i została na jego temat poinformowana - przekazał rzecznik księżnej.

Jak informuje rzecznik księżnej, Kate Middleton nie planuje na razie powrotu do pełnienia swoich publicznych obowiązków. Zrobi to, gdy otrzyma zgodę od lekarzy.

Daliśmy jej jasno do zrozumienia, że potrzebuje teraz przestrzeni i prywatności, aby odzyskać siły. Do pracy wróci, gdy otrzyma zielone światło od lekarzy - wyjaśnia informator.

W tych trudnych chwilach księżna Kate może liczyć na wsparcie swojej rodziny oraz licznych fanów na całym świecie, którzy z niecierpliwością czekają na jej powrót i pełne wyzdrowienie.

Udostępnij: