Światowy sukces francuskiego filmu fabularnego! Film w reżyserii Jean-Pierre’a Jeuneta z 2001 roku został obejrzany przez ponad 23 miliony osób na całym świecie. Przedstawia historię dziewczyny, której życie całkowicie się zmieniło przez jedno małe pudełeczko.

Z samotności do świata marzeń

Amelia nie miała typowego dzieciństwa jak jej rówieśnicy. Już od najmłodszych lat przebywała w samotności i izolacji od świata zewnętrznego. Ojciec podejrzewał u niej wadę serca, a więc nie chciał, żeby miała kontakt z innymi. On sam nie poświęcał jej dużo uwagi, a matka skupiała się tylko i wyłącznie na sobie. Dlatego też dziewczynka uciekała swoimi myślami do świata marzeń, gdzie mogła poczuć się szczęśliwa. Kiedy Amelia dorosła i usamodzielniła się, to zaczęła prowadzić spokojne i ciche życie. Wszystko się jednak zmieniło, kiedy w swoim mieszkaniu znalazła pudełeczko, które zawierało wspomnienia z dzieciństwa chłopca, który wcześniej tam mieszkał. Dziewczyna decyduje się na odnalezienie dorosłego już mężczyznę i oddanie mu jego własności. Nie spodziewała się jednak, że jego wzruszenie po ujrzeniu pudełeczka zmieni całe jej życie. Amelia postanawia, że od tej pory będzie uszczęśliwiać każdego.

Zdjęcie 6 ciekawych cytatów z filmu „Amelia” #1


Oto 6 ciekawych cytatów z filmu

1#

Amelii wolno żyć marzeniami i zamykać się w sobie. Każdy ma niezbywalne prawo do zmarnowania sobie życia.

2#

Czasy są ciężkie dla marzycieli.

3#

Pani nie ma kości ze szkła, trzeba biec za życiem. Jeżeli ta szansa przeminie, to pani serce stanie się tak wyschnięte i łamliwe jak moje kości. Tak więc, dalej, odwagi, goń za tym.

4#

Życie jest próbą spektaklu, który nigdy się nie odbędzie.

5#

Kobieta bez miłości jest jak kwiat bez słońca.

6#

Gdy palec wskazuje niebo, tylko głupiec patrzy na palec.

+
Udostępnij:


Sklep


Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img