Przedstawiamy ranking najlepszych filmów 2021 roku. Jeśli jeszcze ich nie widziałeś, koniecznie nadrób zaległości!

Ranking najlepszych filmów 2021 roku

„Nomadland”

„Nomadland” zdobył Oscara dla najlepszego filmu 2020. Film w reżyserii Chloé Zhao zyskał uznanie widzów na całym świecie.

To historia Fern kobiety po sześćdziesiątce, która wybiera wędrowne życie współczesnego nomady, po tym jak w wyniku recesji straciła cały swój dobytek. W filmie przedstawiono także historię Lindy May, Swankie i Boba Wellsa, prawdziwych nomadów, którzy stają się mentorami i towarzyszami Fern, w jej podroży przez Amerykę. Niezwykła, poruszająca, oszczędna w słowach opowieść, którą warto zobaczyć.

„Obiecująca. Młoda. Kobieta.”

Cassandra przez wszystkich nazywana była obiecującą młodą kobieta, do czasu, aż zdarzyło się coś, co przekreśliło jej przyszłość. Od tej pory Cassie nocami prowadzi sekretne podwójne życie i szuka zemsty na tych, którzy stają jej na drodze. W pewnym momencie otrzymuje szansę, by rozliczyć się z przeszłością. Nie oderwiesz się od tego wciągającego thrillera o zemście.

„Na rauszu”

Ta słodko gorzka opowieść to nie tylko historia o zgubnych skutkach nadmiernego picia alkoholu, ale też przyjaźni, apetycie na życie i hedonizmie.

Czwórka przyjaciół, wypalonych nauczycieli postanowią przetestować alkoholową metodę, która ma polepszyć jakość ich życia. nie przewidują jednak, że skutki tego eksperymentu łatwo mogą wymknąć się spod kontroli.

„Aida”

To film o niespotykanym okrucieństwie jednej z największych masakr współczesnej Europy. Opowiada o masakrze w Srebrenicy z 1995 roku., w której zostało zabitych ponad 8 tys. osób. To historia opowiedziana przez kobietę i o kobiecie. Główna bohaterka Aida, pracująca dla ONZ tłumaczka próbuje ocalić swoją rodzinę z koszmaru. Wstrząsający obraz, który trzeba zobaczyć.

„Titane”

„Titane” zdobył Złotą Palmę w Cannes. Reżyserka Julia Ducournau zabrała widzów w oszałamiającą i zdumiewającą podróż, w której napięcie rośnie nieustannie, aż do ostatniej sceny. To opowieść o seksownej tancerce Alexii, która po dokonaniu kilku morderstw musi uciekać przed policją. Gdy nadarza się okazja, zmienia tożsamość i podaje się za zaginioną osobę. Rozpoczyna życie w nowej skórze, ale nie będzie łatwo uwolnić się od demonów przeszłości. Szczególnie, że po drodze zachodzi w ciążę z... samochodem. 

„Zdarzyło się”

Ten film zdobył Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji. To adaptacji książki autorstwa Annie Ernaux o studentce, która w latach 60. XX w. zachodzi w nieplanowaną ciążę. Mimo wszelkich grożących jej konsekwencji chce poddać się zabiegowi aborcji.

„Wszystkie nasze strachy”

Ten polski film Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta, wygrał festiwal filmowy w Gdyni. To opowieść o geju Danielu, który szuka swojego miejsca w Kościele. Ten artysta, aktywista, a zarazem wierzący Katolik chce rozprawić się z homofobią lokalnej społeczności. Czy uda mu się obronić swoje idee?

DZ

Udostępnij:


Sklep


Zobacz więcej

subscribe img