Władca Pierścieni: szykuje się powrót do Śródziemia!

Dyrektor generalny Warner Bros Discovery, David Zaslav zdradził, że wytwórnia ma w planach wielki powrót do Śródziemia. W ciągu kilku najbliższych lat mają powstać nowe historie osadzone w świecie stworzonym przez J.R.R. Tolkiena!

  Władca Pierścieni: szykuje się powrót do Śródziemia!

  Do tej pory wytwórnie Warner Bros i New Line Cinema, wraz z reżyserem Peterem Jacksonem stworzyły kultową ekranizację trylogii Władcy Pierścieni (Drużyna Pierścienia, Powrót króla oraz Dwie wieże), a także trylogię Hobbita (Niezwykła podróż, Pustkowie Smauga i Bitwa Pięciu Armii). Wydawałoby się, że te historie zostały doszczętnie wyczerpane, zwłaszcza że na Amazon Prime Video w ostatnim roku, pojawił się również serial „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”.

  Warner Bros i New Line szykują nowe widowiska!

  To jednak nie koniec! Dyrektor generalny Warner Bros Discovery, David Zaslav zapowiada, że fani mogą szykować się na wielki powrót do Śródziemia! Na spotkaniu z akcjonariuszami zdradził, że wytwórnie Warner Bros i New Line zawarły wieloletnią umowę ze spółką Middle-Earth Enterprises, należącą do Embracer Group AB. Zapowiedział, że nowe produkcje mają trafić na wielkie ekrany w ciągu kilku najbliższych lat! W oficjalnym oświadczeniu Warner Bros możemy przeczytać:

  20 lat temu New Line zdecydowało się na bezprecedensowy akt wiary, by przenieść na duży ekran niesamowite historie, bohaterów i świat "Władcy Pierścieni". W rezultacie powstała przełomowa seria filmów, które z otwartymi ramionami przyjęło kilka pokoleń fanów. Jednak pomimo całego rozmachu i szczegółów pięknie upakowanych w dwóch trylogiach olbrzymi, złożony i olśniewający świat wymyślony przez J.R.R. Tolkiena pozostaje w większości niezbadany przez kino. Możliwość zaproszenia fanów do zagłębienia się w filmowym świecie Śródziemia to zaszczyt i cieszymy się, że możemy w tej przygodzie towarzyszyć Middle-earth Enterprises i Embracer.

  ZOBACZ TAKŻE: Co oglądać w marcu na HBO MAX?

  Na razie nie znamy szczegółów dotyczących powstania i daty premiery nowych produkcji opartych na twórczości Tolkiena. Spekuluje się, że najnowsze filmy nie będą kontynuacją trylogii, ich akcja ma skupić się na Trzeciej Erze Śródziemia, w czasie której doszło do Wojny o Pierścień.

  Powstanie „Władca Pierścieni: Wojna Rohirrimów”

  Fani fantasy z niecierpliwością czekają na animację, nad którą od jakiegoś czasu trwają już prace! Chodzi o „Władcę Pierścieni: Wojnę Rohirrimów”, której głównym bohaterem będzie Helm Hammerhand- legendarny król Rohanu. Tym razem historia przeniesie nas 183 lata przed wydarzeniami przedstawianymi w oryginalnym cyklu. Wiadomo, że film ma trafić do kin 12 kwietnia 2024 roku.

   

  Udostępnij: