Oto kilka filmów, które polecamy dla prawdziwych mężczyzn. Najlepsze historie dla twardzieli!

  Filmy dla prawdziwych twardzieli- jakie najlepsze? „Rocky”

  Ten megahit z Sylvestrem Stallonem w roli głównej spodoba się każdemu twardzielowi! Opowiada historię Rocky'ego Balboby, mięśniaka z Filadelfii, który pracuje jako łowca długów i jest bokserem- amatorem. Jego życie zmienia się, kiedy światowa federacja boksu ogłasza otwarty pojedynek dla aktualnego mistrza świata, Apollo Creeda (Carl Weathers), który ma zacząć szukać nowego rywala do walki. Rocky zostaje wybrany jako przeciwnik, jednak ma tylko sześć tygodni, by przygotować się do walki z najlepszym zawodnikiem na świecie!

  To historia walki, determinacji i poświęcenia, która inspiruje do pokonywania przeciwności losu i osiągania swoich celów. „Rocky” tak bardzo spodobał się widzom, że nakręcono siedem kolejnych  filmów, które opowiadają dalsze losy Rocky'ego Balboby.

  „Gladiator”

  film z 2000 roku w reżyserii Ridleya Scotta, opowiada historię rzymskiego generała, Maximusa Decimusa Meridiusa (Russell Crowe), który zostaje zdradzony przez cesarza Commodusa (Joaquin Phoenix) i zmuszony do walki na arenach jako niewolnik-gladiator. To film o sile, honorze i odwadze, który uczy, że nie ma nic ważniejszego od walki o wolność i godność. Film zdobył pięć Oscarów i bez wątpienia spodoba się panom.

  „Ojciec chrzestny”

  „Ojciec chrzestny” to wielokrotnie nagradzany, a dziś już kultowy film, który przedstawia historię nowojorskiej mafii w Ameryce lat. 40. Sędziwy Don Vito Corleone jest Ojcem Chrzestnym nowojorskiej rodziny mafijnej. Sprawuje rządy żelazną ręką, wyznając zasady: honor, szacunek i wierność Rodzinie. Gdy nie przystaje na propozycję udziału w handlu narkotykami, wchodzi w konflikt z Cosa Nostrą, za którą stoją inne nowojorskie rodziny. Dochodzi do nieudanego zamachu na jego życie, który rozpoczyna krwawą wojnę. Synowie Don Corleone planują zemstę, a zadanie chce wykonywać najmłodszy syn Michael, który do tej pory miał niewiele wspólnego z przestępczym światem.

  ZOBACZ TAKŻE: Optymista ma łatwiej w życiu? Oto 8 argumentów, że warto nim być!

  „Człowiek z blizną”

  Główny bohater Tony Montana (Al Pacino) opuszcza Kubę i przybywa do Miami, gdzie razem z przyjacielem, Manolem Rayem (Steven Bauer), zaczynają pracować dla mafii narkotykowej. Montana pnie się w górę, stając się ważną postacią w przestępczym świecie, aż w końcu staje na czele gangu. Poznaje smak władzy i bogactwa, stając się jednym z najbardziej brutalnych przestępców. Jednak wkrótce przychodzi czas na jego wielki upadek… To jeden z najbardziej kultowych, a zarazem brutalnych filmów gangsterskich, który warto obejrzeć. Tylko dla prawdziwych twardzieli!

  „Podziemny krąg”

  Młody, sfrustrowany pracownik korporacji, cierpi na bezsenność. Mężczyzna, za namową lekarza trafia na spotkania terapeutyczne dla śmiertelnie chorych ludzi. Tam poznaje tajemniczego anarchistę Tylera Durdena. Obaj mężczyźni szybko odnajdują wspólny język i postanawiają założyć klub, w którym organizują podziemne walki. Choć pierwsza zasada kręgu brzmi, że o kręgu się nie mówi, to koniecznie musisz obejrzeć ten film!

  „Skazani na Shawshank”

  Skazani na Shawshank to wybitny film nakręcony na podstawie opowiadania Stephena Kinga.  powiada historię bankiera Andy`ego Dufresne (w roli głównej Tim Robbins), który został niesłusznie skazany na dożywocie, za podwójne zabójstwo - swojej żony i jej kochanka. Stara się przetrwać w brutalnym, więziennym świecie. Udaje mu się to dzięki sprytowi, inteligencji oraz pomocy przyjaciela Reda (w tej roli Morgan Freeman).

  Film zyskał uznanie zarówno krytyków, jak widzów na całym świecie i doczekał się aż siedmiu nominacji do Oscara oraz dwóch do Złotych Globów.

  „Pulp Fiction”

  To kultowy film Quentina Tarantino, który musiał znaleźć się na tej liście! Dwaj płatni mordercy, Jules (Samuel L. Jackson) i Vincent (John Travolta), znudzona żona gangstera Mia (Uma Thurman), podupadający bokser oraz para okradająca ludzi w restauracji, to niektóre z postaci występujących w filmie. Ich losy się połączą, a w Los Angeles zrobi się jeszcze bardziej niebezpiecznie!

  „Buntownik z wyboru”

  Will (Matt Damon) to mieszkającym w ubogiej dzielnicy nastolatek, który jest woźnym na Uniwersytecie. Pewnego razu profesor MIT (Stellan Skarsgård) odkrywa matematyczny geniusz chłopaka. Gdy Will zostaje oskarżony o pobicie policjanta, profesor proponuje mu, aby w zamian za zwolnienie z aresztu podjął naukę i terapię u psychologa (Robin Williams). Czy wspólnie uda im się zmienić stosunek chłopaka do świata?

  Udostępnij:

  Sklep