Jak wyglądają młodzi Kargul i Pawlak? Nowa wersja „Samych swoich”!

"Sami swoi" jest jednym z najważniejszych filmów w historii polskiej kinematografii, który do dziś cieszy się ogromnym uznaniem i popularnością wśród widzów.  Obecnie trwają zdjęcia do prequela trylogii, który będzie opowiadać o początkach sporu między rodzinami Kargulów i Pawlaków. Właśnie pokazano pierwsze zdjęcia z planu "Samych swoich. Początku". Sprawdź, jak wyglądają bohaterowie, w tym młodzi Pawlak i Kargul!

  „Sami swoi” to kultowa polska komedia

  „Sami swoi” to polski film komediowy w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego, który od ponad pięćdziesięciu lat jest oglądany przez Polaków. To bez wątpienia jeden z najbardziej kultowych filmów w polskiej kinematografii. Film ten doczekał się dwóch kontynuacji „Nie ma mocnych”, a także „Kochaj albo rzuć”. Opowiada on losy dwóch zwaśnionych rodów Pawlaków i Kargulów, które to zostały przesiedlone z Kresów na Ziemie Odzyskane i już od lat prowadzą spór o granice swoich gruntów. W roli Kazimierza Pawlaka zobaczyć można było Wacława Kowalskiego, a Władysław Hańcza grał postać Władysława Kargula. Film ten doczekał się dwóch kontynuacji „Nie ma mocnych”, a także „Kochaj albo rzuć”. Niedawno ogłoszono, że powstanie także prequel „Samych swoich”.

  ZOBACZ TAKŻE: Nad Polskę zawita antycyklon. Meteorolodzy ostrzegają przed poważnymi skutkami

  Obecnie trwają zdjęcia do prequela trylogii "Sami swoi”. Preguel kultowego filmu będzie opowiadać o wydarzeniach, które miały miejsce przed akcją pierwowzoru, przedstawiając początki sporu między rodzinami Kargulów i Pawlaków. Akcja będzie toczyć się sprzed czasami II wojny światowej i skończy się, gdy zwaśnione rodziny Pawlaków i Kargulów wyruszą z Kresów na Ziemie Odzyskane.

  Opowieść o wcześniejszych losach zwaśnionych rodzin wyreżyseruje Artur Żmijewski. Scenariusz napisał na podstawie własnej powieści Andrzej Mularczyk. Wiemy, że film ma trafić do kin w przyszłym roku.

  Zobacz, jak wyglądają młodzi Kargul i Pawlak!

  Kazimierza Pawlaka gra Adam Bobik, a we Władysława Kargula wcieli się Karol Dziuba. W filmie grają również m.in. Zbigniew Zamachowski (ojciec Pawlaka), Mirosław Baka (teść Pawlaka), Janusz Chabior (ojciec Kargula), Paulina Gałązka (Nechajka Słobodzian) oraz gwiazdy oryginalnej serii Anna Dymna i Adam Ferency. Zdjęcia do "Samych swoich" trwają na Kielecczyźnie: w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni.

  Pierwsze zdjęcia z planu udostępniła gazeta wyborcza.kielce.pl

  https://www.facebook.com/KielceWyborcza/posts/6811792648851883

  Z koniem ma już za sobą zdjęcia Janusz Chabior, czyli Wincenty Kargul, ojciec Władka. - Nauczyłem się orać, koń współpracował - pochwalił się, pokazując na zaorane pole. Zaorał o trzy palce za daleko, już skrawek ziemi Pawlaków, co doprowadziło do przelewu krwi między sąsiadami...

  Udostępnij: