Czy to najlepszy film 2023 roku? 3 miliony wyświetleń w ciągu jednej doby

Książka Davida Granna o „Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Osagów i Narodziny FBI”, doceniana jako najlepsza non-fiction ostatnich lat w Stanach. Hollywoodzcy giganci już zainteresowani!. Martin Scorsese przygotowuje ekranizację z brawurowym duetem aktorskim: Robert De Niro i Leonardo DiCaprio w głównych rolach.

Czy to najlepszy film 2023 roku? 3 miliony wyświetleń w ciągu jednej doby

Książka Davida Granna o Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Osagów i Narodziny FBI”, doceniana jako najlepsza non-fiction ostatnich lat w Stanach. Hollywoodzcy giganci już zainteresowani!. Martin Scorsese przygotowuje ekranizację z brawurowym duetem aktorskim: Robert De Niro i Leonardo DiCaprio w głównych rolach.

W sieci pojawił się długo oczekiwany zwiastun filmu "Czas krwawego księżyca", którego premiera w polskich kinach odbędzie się 20 października. Już w pierwszej dobie po publikacji, trailer przyciągnął uwagę widzów, osiągając blisko 3 miliony wyświetleń, zgodnie z danymi Flixpatrol. Choć trwający 3 i pół godziny film Martina Scorsese budzi pewne pytania co do swojego sukcesu komercyjnego, to na pewno stanie się ważnym kandydatem do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Czas krwawego księżcya

"Czas krwawego księżyca" to produkcja historyczna, będąca zarazem najdroższym filmem w historii Apple Original Film, z budżetem przekraczającym 200 milionów dolarów. Jednak już przed premierą na platformie streamingowej, będzie on dostępny na dużym ekranie, dając widzom szansę na prawdziwe kinowe przeżycia.

Premiera "Czasu krwawego księżyca" w Cannes była spektakularnym sukcesem. Ten western został przyjęty z ogromnym entuzjazmem zarówno przez publiczność, jak i krytyków. Film ten stał się najdłużej oklaskiwanym dziełem tegorocznego festiwalu, co trwało aż przez 9 minut, a jego recenzje były przeważnie znakomite. Wprawdzie pojawiły się również krytyczne uwagi co do długości filmu, jednak nie zmniejszyło to ogólnego zachwytu widzów nad twórczością jego autorów.

Martin Scorsese zekranizował bestseller Davida Granna, który zagłębił się w tajemniczą zbrodnię lat 20. XX wieku. W tej okresie w stanie Oklahoma niejasnymi okolicznościami zaczęli znikać członkowie szczepu Osagów, uważanego za jednych z najbogatszych Indian Ameryki, ze względu na bogate złoża ropy naftowej na ich terenie. Zagadki tajemniczych morderstw podjął się nowo utworzony Federalne Biuro Śledcze (FBI).

W filmie, Leonardo DiCaprio gra postać Ernesta Burkharta, młodego mężczyzny, który przybywa na ziemie swojego zamożnego wuja, Williama Hale'a (w tej roli Robert De Niro). Hale jest mafijnym boss'em, który publicznie udaje przyjaciela Indian, ale w rzeczywistości jego skrupuły sięgają tylko po to, aby zdobyć ich cenne zasoby.

Wielu recenzentów uważa, że Leonardo DiCaprio ma duże szanse na zdobycie drugiego Oscara w swojej karierze. Jednak jeszcze większe nadzieje wiążą się z Lily Gladstone, utalentowaną aktorką o pochodzeniu rdzennie amerykańskim, która dorastała w rezerwacie Blackfeet Nation. Dotychczasowa współpraca DiCaprio z Martinem Scorsese przyniosła aktorowi dwie nominacje do Oscara ("Wilk z Wall Street", "Aviator") oraz dwie Złote Globy.

 

 

 

 

Udostępnij: