„Dość plucia na patriotów”: Bąkiewicz pozywa Holland i Stuhra

Nie milkną echa kontrowersji wokół najnowszego filmu Agnieszki Holland. Tym razem pozew przeciwko reżyserce i jednemu z aktorów Maciejowi Stuhrowi zapowiada były organizator Marszu Niepodległości, Robert Bąkiewicz. Chodzi o konkretną scenę w „Zielonej granicy”.

  „Zielona granica” wywołała ogromne kontrowersje

  Film "Zielona granica", który został wyróżniony Specjalną Nagrodą Jury 80. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, wywołał w Polsce ogromne kontrowersje i to jeszcze przed oficjalną premierą. Produkcja, która opowiada o kryzysie migracyjnym na granicy polsko-białoruskiej, była ostro krytykowana przez ostatnie tygodnie przez wielu polityków i działaczy. Teraz do grona przeciwników Agnieszki Holland dołączył Robert Bąkiewicz.

  Bąkiewicz pozywa Holland i Stuhra za „Zieloną granicę”

  Robert Bąkiewicz zapowiedział, że zamierza pozwać Agnieszkę Holland za jedną ze scen w „Zielonej granicy”. Odwołuje się do fragmentu, w którym Maciej Stuhr nazywa Marsz Niepodległości "marszem nazistów". Wieloletni organizator Marszu Niepodległości jest oburzony tą sceną! Skomentował na portalu X (dawniej Twitter):

  „‘Marsz nazistów’ tak Agnieszka Holland i Maciej Stuhr nazywa Marsz Niepodległości w paszkwilu ‘Zielona Granica’. Nie ma mojej zgody na obrażanie polskich patriotów, którzy 11 listopada świętują odzyskanie przez Polskę niepodległości. Dlatego, jako wieloletni organizator Marszu Niepodległości, składam pozew przeciwko Holland i Stuhrowi”.

  „Dość plucia na patriotów”: Bąkiewicz ostro o Holland

  "Nie ma mojej zgody na obrażanie polskich patriotów, którzy 11 listopada świętują odzyskanie przez Polskę niepodległości. Dlatego, jako wieloletni organizator Marszu Niepodległości, składam pozew przeciwko Holland i Stuhrowi. Dość plucia na polskich patriotów”.

  Bąkiewicz w rozmowie z portalem wPolityce.pl wyjaśnił, o co konkretnie chodzi:

  "Tam padają bardzo mocne słowa z ust pana Stuhra, który w słowach bardzo wulgarnych wypowiada się na temat uczestników Marszu Niepodległości, jego organizatorów".

  Dodał:

  "To pokazuje, jak te elity lewicowo-liberalne zupełnie intelektualnie odjechały od rzeczywistości, jak one się izolują od polskiego społeczeństwa".

  „To paszkwil”: Bąkiewicz oburzony „Zieloną granicą”

  „W najbliższym czasie można się spodziewać tego, że złożę wraz z innymi uczestnikami Marszu Niepodległości pozew w stosunku do pana Stuhra i pani Holland za ten fragment. Będę się powoływał na to, że pani Agnieszka Holland stworzyła paradokument, bo mówi, że ma silne dowody na to, że zaprezentowane w filmie sytuacje są prawdziwe. Na pewno będę działał prawnie w zakresie tego paszkwilu i słów wypowiedzianych przez pana Stuhra" - powiedział Robert Bąkiewicz w rozmowie z portalem.

   

  Udostępnij: