
By ocalić swoje marzenia, należy unikać chłodnego światła dnia.
By ocalić swoje marzenia, należy unikać chłodnego światła dnia.
Obserwuj, słuchaj, rzadko osądzaj i nie chciej za dużo.
Cóż są słowa? - Marne formy w które myśl człowiekaNędze swojej powszedniej obleka.
Sztuka życia polega na tym, aby żyć w zgodzie z naturą, a przede wszystkim z własną naturą. Nie można na siłę przekształcać własnej jaźni, ale można, a nawet trzeba, usprawniać ją, oczyścić, doskonalić. Sztuka życia polega również na umiejętności wyboru celów: żadne bogactwa, honor, władza nie mogą zastąpić wartości, jaką jest rozwinięcie własnych wewnętrznych możliwości.
Istnienie to zwykłe przetrwanie, ale przetrwanie zgłębione i przemienione przez rezygnację. I właśnie ta rezygnacja pozwala nam odkryć wartość, zapomnieć o samych sobie, osiągnąć prostotę, dostrzec istotę rzeczy, rozejrzeć się po świecie, zrozumieć, jak zrozumieć.
It is easier to produce ten volumes of philosophicalwriting than to put one principle into practicełatwiej jest spłodzić dziesięć tomów dzieł filozoficznych,niż zastosować jedną zasadę w praktyce.
Nasze życie jest takim, jakim uczyniły je nasze myśli.
Sens życia polega na tym, aby cieszyć się z niego i czynić go piękniejszym dla każdej ludzkiej istoty.
To ty dajesz moc demonom, które zwalczasz
Wolność nie znaczy, że można poruszać się po niewłaściwej stronie ulicy.
Magnus ille, qui in divitiis pauper estwielki jest ten, kto w bogactwie żyje jak ubogi.