Cichy doradca - prawdziwy autorytet

Doradzaniem zajmuje się coraz więcej osób i branż. Czynią to nie tylko psychologowie, psychiatrzy czy trenerzy. Dosłownie każda prywatna osoba może być naszym doradcą, np. mentalnym albo fizycznym. Często zapomina się jednak, kto tak naprawdę jest w stanie być prawdziwym autorytetem spośród przysłowiowych doradców. A przeważnie okazuje się, iż będzie to osoba cicha - nie afiszująca się.

Kim jest cichy doradca ?

Cichy doradca to osoba, który uwielbia pomagać innym w rozwiązywaniu ich problemów. Czyni to jednak bezinteresownie i bezpłatnie. Możnaby nazwać go nawet mędrcem, ponieważ z jego usług da radę skorzystać każdy, bez względu na: wiek, płeć, zawód, wykształcenie, posiadanie, znaczenie społeczne. Jednakże najważniejszą cechą takiego doradcy jest to, że żyje w ukryciu - bez rozgłosu. 

Dlaczego jest skuteczny?

Cichy doradca jest skuteczny, gdyż wszystko co robi wynika z pasji. Nie bierze pieniędzy za swoje usługi, po prostu istnieje oraz pomaga - uwielbia to robić. 

Im mniejsze zaangażowanie w ,,wyścig szczurów", tym większa skuteczność bez presji. Na takiej podstawie funkcjonuje właśnei cichy doradca. 

Kim może być cichy doradca

Cichym doradcą może być: rodzic, brat, kuzyn, kolega, przyjaciel, partner lub nawet zwykły człowiek, któy nocami przechadza się po uliczkach miasta. 

Siła autorytetu 

Cichy doradca zawsze będzie dla innych autorytetem, ponieważ nie będzie dążył do spełnienia marzeń wszystkich osób. Dosłownei spojrzy on prawdzie w oczy, a zarazem powie jak jest naprawdę - nawet jeśli wiąże się to z bólem czy cierpieniem. W takich działaniach tkwi potęga jego autorytetu (być moze i społecznego). 

B.J

Udostępnij: