Udostępnij:

Inspiracje:

znak cytatu Więcej much złapie się na miód niż na ocet.

Filozofia
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu “ I znowu był czerwiec – łagodne, długie, wolno gasnące wieczory, wieczory które tak wiele obiecują, że cokolwiek się z nimi zrobi, ma się zawsze wrażenie porażki, zmarnowanego czasu. Nie wiadomo, jak najlepiej je przeżyć. Iść przed siebie, albo może zostać w domu i siedzieć przy szeroko otwartym oknie, tak żeby ciepłe powietrze, nasycone dźwiękami lata, weszło do pokoju i zmieszało się z książkami, z ideami, z metaforami, z naszym oddechem. Ale nie, to także nie jest sposób, to nie jest możliwe. Można ich – tych niekończących się wieczorów – tylko żałować, kiedy już przeminą, kiedy dzień będzie coraz krótszy. Są nieuchwytne. ”

Filozofia

znak cytatu  Niektórzy ludzie nawet nie zdają sobie sprawy,jak bardzo pomagają po prostu będąc w odpowiednim miejscu i czasie i nie potrzebuję skrzydeł Asiu by latać,potrzebuje Ciebie bo wiem,że dzięki Tobie nie upadnę...

Filozofia

znak cytatu Prawdziwym człowiekiem nie jest ten, który znalazł odpowiedź na wszystkie pytania, lecz ten, który zadał sobie wszystkie pytania, na które odpowiedzi nie ma. Bez tej gotowości do pytania człowiek staje się przedmiotem, żywym trupem, marionetką.

Filozofia
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Służebny duch jest drogą do szczęścia.

Filozofia

znak cytatu Jestem dziś tym, kim jestem, mniej z powodu tych, którzy mnie kochają, a więcej z powodu tego, z kim jestem, kiedy jestem sam. To, co robię w mojej samotności, rzeźbi moją twarz. Tam, w wielkich ciszy, jestem w kontakcie z prawdą. Tam doświadczam miłości do siebie.

Filozofia
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Człowiek, spostrzegając coś oczami, dowiaduje się tylko o tym, co jest daleko od siebie. Nie widzi siebie samego. Człowiek jest dla samego siebie najtrudniejszym do poznania obiektem.

Filozofia
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Żaden człowiek nie jest wystarczająco mądry sam z siebie, tak jak nikt nie jest wystarczająco niewiniątkiem aby zrozumieć istotę bytu, zagadkę iskry boskiej obecnej w nas.

Filozofia
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Zawsze obieraj drogę najkrótszą,albowiem krótka droga jest naturalna.

Filozofia
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Vos estis sal terrae; vos estis lux mundiwy jesteście solą ziemi; wyjesteście światłością świata.

Filozofia

Zobacz więcej