8 życiowych cytatów z książki "Trzy metry nad niebem"

Autorem powieści "Trzy metry nad niebem" jest Federico Moccia. Książka opowiada o prawdziwej przyjaźni i pierwszej miłości. W 2010 roku powstała jej ekranizacja.

8 życiowych cytatów z książki "Trzy metry nad niebem"

Powieść opowiada losy dwójki bohaterów: Babi i Hache, których światy znacznie różnią się od siebie. Mimo sporych przeciwności, zakochują się w sobie. Na podstawie książku powstał film, w którym główne rolu zagrali Mario Casas oraz Maria Valverde. 

Poniżej przedstawiany najpiękniejsze cytaty z powieści:

Może o to właśnie chodzi w życiu. Żeby ktoś przy Tobie był, na dobre i na złe... Zawsze... Kiedy ciemno, źle, gdy świeczka się nie pali... Pomimo, mimo i wbrew.. Nawet gdy wydaje nam się, że nikogo nie potrzebujemy, bo jesteśmy tak samowystarczalni... Nieprawda.. Ludzie potrzebują innych ludzi... W pojedynkę nie mogą istnieć...

Strach to czasem brzydka rzecz. Nie pozwala ci doznawać najpiękniejszych chwil. Będzie Twoim przekleństwem, jeśli go nie pokonasz.

- Jestem szczęśliwa. Nigdy w całym moim życiu nie czułam się tak dobrze. A ty?

- Ja? – przytula ją do siebie – ja czuję się znakomicie.

- Tak, że mógłbyś palcem dotknąć nieba?

- Nie, nie tak. - Jak to, nie tak?

- O wiele wyżej. Co najmniej trzy metry nad niebem.

Czy to rzeczy upodabniają się do ludzi, którzy je posiadają czy raczej ludzie do rzeczy?

Nagle zdajesz sobie sprawę, że wszystko się skończyło. Naprawdę. Nie ma już powrotu. Czujesz to. I próbujesz zapamiętać, w którym momencie to wszystko się zaczęło. I odkrywasz, że zaczęło się wcześniej niż myślisz. Długo wcześniej. I to w tej chwili zdajesz sobie sprawę, że to wszystko zdarzyło się tylko raz. I nieważne jak bardzo się starasz, nigdy nie poczujesz się taki sam. Nie będziesz już nigdy czuć się jak trzy metry nad niebem...

Ty i ja... trzy metry nad niebem.

Mówi się, że kiedy umierasz, w jednej chwili widzisz najważniejsze momenty swojego życia.

Nikt nie kocha, tak jak my kochamy, nikt nie cierpi, tak jak my cierpimy.

Udostępnij: