Bez mojej zgody to niezwykle emocjonalna książka. To historia o rodzinie, bezsilności wobec walki z trudną i ciężką chorobą, o poświęceniu i przetrwaniu każdego nowego bolesnego dnia

Powieść opowiada o borykaniu się z dylematami, rozterkami i wątpliwościami codziennych decyzji, oraz o ironii losu, która często sama podtyka rozwiązanie.

Dziesięć cytatów, które zawierają życiową prawdę.

#1

Każdy samotnik, choćby się zaklinał, że tak nie jest, pozostanie samotny nie dlatego, że lubi, ale dlatego, że próbował stać się częścią świata, ale nie mógł, bo doznawał ciągłych rozczarowań ze strony ludzi.

#2

Ludzi nie kocha się za to, że są doskonali, tylko pomimo to, że tacy nie są.

#3

Znam dwa powody, żeby nie mówić prawdy. Pierwszy jest taki, że kłamstwem można zdobyć to, czego się pragnie, a drugi że kłamiąc- można oszczędzić komuś cierpienia.

#4

Człowiek łatwo ulega złudzeniu, że to świat obraca się wokół niego, ale wystarczy spojrzeć w niebo, żeby zrozumieć, że wcale tak nie jest.

#5

Miłość jest równie piękna i równie trwała jak tęcza. Zachwyca od pierwszego wejrzenia, ale wystarczy mrugnąć i już po niej.

#6

W mojej głowie odzywa się stare porzekadło: z czego śmieje się Bóg? Odpowiedź: z ludzkich planów.

#7

Żałuję, że nie mogę podejść do niego. Posłuchaj, powiedziałabym, nie tak wyobrażałam sobie nasze życie. Możliwe, że zbłądziliśmy, ale wolę zabłądzić z tobą, niż z innym dojść do celu.

#8

To właśnie nadzieja jest naszym jedynym sprzymierzeńcem w walce z plagami tego świata

#9

Znacie to uczucie, kiedy trzeba podjąć życiową decyzję, ale nie ma się żadnej pewności, że postępuje się słusznie? Kiedy człowiek wybiera jedną z dróg, ale wciąż patrzy za siebie, na tę drugą, przekonany, że wybrał źle?

#10

Kiedy się kogoś kocha, jest się gotowym na wszystko, aby tylko zatrzymać tę osobę przy sobie.

+

Udostępnij:


Sklep


Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img