Biografia „Ania” opisuje życie niesamowitej polskiej aktorki i fotomodelki. Książka została wydana we wrześniu 2017 roku. Przedstawia życie prywatne i zawodowe, ale przede wszystkim pokazuje, jak widzieli ją bliscy.

Czas ucieka

Anna Przybylska była wymarzoną dziewczyną i niesamowitą postacią. Jej życie jednak tak kolorowe nie było. Nie miała szczęścia w miłości, a następnie spotkała ją walka z chorobą. Do dzisiaj jest ciepło wspominana przez rodzinę i fanów. Biografia nie jest jedynie historią o Ani, ale jest też przesłaniem, że czas ucieka i należy z niego korzystać.

Zdjęcie Anna Przybylska - 7 poruszających cytatów z biografii „Ania” Macieja Drzewickiego #1

Oto 7 poruszających cytatów z książki.

1#

Patrz, mnie nie będzie, a życie będzie toczyć się dalej. Pewnie ludzie będą mówili: Przynajmniej już się nie męczy. A wiesz, ja bym chciała się jeszcze pomęczyć, byle tylko żyć…

2#

Nie istnieją ludzkie słowa, które są w stanie wiernie oddać to, co przeżywa matka, której przychodzi pogrzebać własne dziecko. Na ten ból i na to cierpienie nawet czas nie jest lekarstwem.

3#

Mam kilka czarnych historii za sobą, a one są okrutne. Za coś takiego idzie się do piekła. Pocieszam się, że każdy ma taką ciemną stronę siebie, ja - niestety - też ją posiadam. I bardzo się wtedy nie lubię.

4#

Dziś już inaczej podchodzę do życia. Kiedyś było mi wszystkiego za mało. A teraz za każdy dzień dziękuję Bogu.

5#

Człowiek zdrowy nie myśli o chorobach, nie chce zastanawiać się nad nieszczęściem, uważając, że to go nigdy nie dotknie. Ale choroby, niestety, też są dla ludzi.

6#

Ktoś kiedyś powiedział, że ze śmiercią zaznajamiamy się w dniu naszych urodzin. Ja boję się upływu czasu, starości.

7#

(...) przede wszystkim pragnę być pogodzona ze sobą, mieć pokorę, radość i optymizm. (...). Pozostaje mi tylko prosić Opatrzność, żebym umiała sobie z każdą trudną sytuacją poradzić. Przede mną przecież jeszcze tyle różnych wydarzeń życiowych.

+