Wydana w 2012 roku książka autorstwa Richarda Paula Evansa to poruszająca i wyjątkowa historia o zmianach, życiowej podróży i rozwoju człowieka, który w jednej chwili stracił wszystko i musi na nowo odnaleźć sens życia. Książka pod tytułem „Dotknąć nieba” to nie tylko zapisane słowa na białej kartce, ale również refleksyjna i życiowa literatura, która zabierze każdego czytelnika w emocjonującą podróż.

Tam, gdzie nogi poniosą

Alan to zwykły, przeciętny człowiek, który prowadził udane i szczęśliwe życie. Wszystko się zmieniło, kiedy stracił żonę wskutek konnego wypadku. Następnie niczym domino, zaczęło sypać się wszystko. Postanawia wyruszyć w podróż, bez konkretnego celu, bez konkretnych planów. Tam, gdzie nogi poniosą. Wszystko po to, aby odnaleźć sens, nadzieje i wiarę, ale przede wszystkim – aby odnaleźć siebie.

Zdjęcie „Można dużo powiedzieć o człowieku” – 15 refleksyjnych cytatów z książki „Dotknąć nieba” #1

Poznaj 15 poruszających i refleksyjnych cytatów z książki

1#

Podejście do czasu to jedno z najgłupszych zachowań ludzkości. Mówimy sobie, że zawsze jest jutro, choć przewidywanie tego, co stanie się jutro, jest jeszcze trudniejsze niż przewidywanie pogody. Odkładając do jutra urzeczywistnianie naszych marzeń, sami się z nich ograbiamy.

2#

Powód, dla którego zaczynamy coś robić, rzadko jest powodem, dla którego robimy to dalej.

3#

Życie bowiem nauczyło mnie, że aby latać, najpierw trzeba pogodzić się z możliwością upadku.

4#

Możemy użalać się nad sobą i opłakiwać to, co straciliśmy, albo możemy wykorzystać porażki i stratę jako bodziec do rozwoju. Ostatecznie wybór zawsze należy do nas.

5#

W życiu często jest tak, że najzwyklejsze decyzje mają najstraszniejsze konsekwencje.

6#

Można dużo powiedzieć o człowieku, obserwując, jak odnosi się do ludzi, wobec których nie musi być miły.

7#

Im bardziej ktoś cię zapewnia, że wszystko jest w porządku, tym większą możesz mieć pewność, że jest inaczej.

8#

Ludzie marnują zbyt wiele czasu na zamartwianie się o sprawy, które nigdy im się nie przydarzą. Z mojego doświadczenia wynika, że największe tragedie to te, których prawdopodobieństwa nie bierzemy pod uwagę - i które spadają na nas niespodziewanie.

9#

W każdym działaniu przychodzi moment, po którym nie ma już odwrotu. Po przekroczeniu krawędzi przepaści, po naciśnięciu spustu pistoletu czy opuszczeniu młota, niczego nie da się zatrzymać.

10#

Jak można zadawać ból osobie, którą się kocha bardziej niż siebie samego?

11#

W mrocznych czasach światło przyjaźni jaśnieje najmocniej.

12#

Lepiej być kochanym przez jedną osobę, która zna twoją duszę, niż przez milion, które nie znają nawet twojego numeru telefonu.

13#

Jesteśmy takimi głupcami. Wymierzamy karę naszym przyjaciołom i nagradzamy naszych wrogów o wiele częściej, niż jesteśmy skłonni to przyznać.

14#

Zacznij od początku, dobrnij do końca i tam się zatrzymaj.

15#

Nigdy nie przestanie mnie zadziwiać ludzka zdolność do samooszukiwania siebie, gdy w grę wchodzi dbanie o własny interes. Interes własny jest ślepy.

Sprawdź ofertę naszego oficjalnego sklepu: