Wydana w 2015 roku książka pod tytułem „Po prostu bądź”, autorstwa Magdaleny Witkiewicz, to niesamowita historia o życiu, które przeżywamy z dnia na dzień. O doświadczeniach związanych z miłością i przyjaźnią, a jednocześnie o przemijaniu i stracie.

Po prostu bądź

Paulina wychowywała się na wsi, gdzie rodzice zaplanowali już jej całą przyszłość. Dziewczyna jednak nie wiąże swojego życia z pracą w gospodarstwie. Pragnie wyjechać, studiować i poznawać życie. Jej decyzja nie spodobała się rodzicom, którzy zwyczajnie zaczęli traktować ją jak powietrze. Młoda dziewczyna jednak nie poddała się i wyjechała za swoimi marzeniami. To był początek szczęścia, miłości i przyjaźni, ale nie tylko. Wraz ze szczęściem musi się zmierzyć z ogromną tragedią, po której nie każdy byłby w stanie się podnieść.

Oto 7 cytatów o życiu, miłości i przyjaźni

1#

Życie jest zbyt krótkie, by przejść przez nie samotnie. Proszę, po prostu bądź.

2#

Jest tyle nowych, cudnych smaków, że trzeba je poznawać. W ogóle trzeba chłonąć wszystko co nowe. Życie jest za krótkie, żeby siedzieć w jednym miejscu i tkwić naburmuszonym na cały świat. Ile pięknych rzeczy może cię ominąć?

3#

Życie można próbować osłodzić. Osłodzić miłością, pocałunkami, polukrować emocjami.

4#

Zapomniałam, że miłość to uczucie podobne do puszystej i miękkiej pierzynki, którą człowiek okrywa się w chłodne, zaśnieżone wieczory. Uczucie, którym człowiek owija się niczym ciepłym szalem. Z drugiej strony miłość jest krucha niczym lód. A po lodzie należy stąpać bardzo ostrożnie.

5#

Pamiętaj, całe życie zależy tylko od jednej osoby. Od ciebie.

6#

Są rzeczy, na które nie mamy wpływu. Są momenty w życiu, których nie można cofnąć. Nawet, jeżeli znamy tak potężne zaklęcie, jakim jest miłość.

7#

Chodzi o to, by robić to o czym marzysz. Bo jeżeli umiesz marzyć, to jest już połowa sukcesu. Czy wiesz, że nieszczęśliwi ludzie nie mają marzeń? Żyją z dnia na dzień i biernie przyjmują to, co szykuje dla nich los. Jeżeli nie mają przy swoim boku nikogo, kto ich pokieruje we właściwą stronę, mogą bardzo źle skończyć... Dlatego, jeżeli kiedyś obudzisz się i zobaczysz, że nie masz już marzeń, to sobie szukaj przyjaciela...

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img