Wydana w 2014 roku książka autorstwa Jessie Burton pod tytułem „Miniaturzystka” to literatura przedstawiająca wydarzenia mające miejsce w siedemnastowiecznym Amsterdamie. Historia przedstawia losy młodej dziewczyny, miłość, ale również sekrety, które wywołują ogromny lęk i niepokój.

Przyszłość w miniaturce

Nella to młoda, osiemnastoletnia dziewczyna, która zaczyna swoje życie jako żona zamożnego Johannesa Brandta. Dziewczyna wprowadza się do bogatej posiadłości. Zaczyna odczuwać jednak samotność i wyobcowanie. I mimo że jej mąż nie poświęca jej dużo czasu, to w prezencie podarował jej replikę domu, który będzie mogła udekorować. Do wykonania zadania zatrudniono tajemniczą miniaturzystkę, która okazuje się wiedzieć znacznie więcej o bogatej rodzinie, niż powinna. Przysłane miniaturki zaczynają przewidywać przyszłość, a Nella z niecierpliwością zaczyna czekać na każdą kolejną paczkę od miniaturzystki.

Oto 6 życiowych cytatów z książki

1#

Nella uświadamia sobie, że z wiekiem człowiek wcale nie staje się pewniejszy siebie. Po prostu ma więcej powodów do zwątpienia.

2#

Za czym wszyscy gonimy? - zastanawia się Nella. Za życiem, odpowiada sama sobie, chcemy wyzwolić się z tych niewidzialnych więzów, o których Johannes wspomniał w swoim gabinecie, albo przynajmniej osiągnąć szczęście, tkwiąc w nich.

3#

Wszyscy przez lata tkwimy w niewidzialnych klatkach, których pręty zrobione są ze zbrodniczej obłudy.

4#

Uwolnij się. Pręty twojej klatki są twoim własnym działem.

5#

(...) ci, którzy nie mają horyzontów, pragną zniszczyć nasze.

6#

(…) kiedy przejrzysz urocze gesty, uśmiechy i ujrzysz ten żałosny strach, który kryje się w każdym z nas, wtedy pozostaje tylko wybaczać. Wszyscy rozpaczliwie tego potrzebujemy.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img