Wydana w 2010 roku książka „Bez przebaczenia” autorstwa Agnieszki Lingas-Łoniewskiej to historia, która w wyjątkowy sposób przedstawia zwykłe życie zagubionych ludzi. Pokazuje, jak życie potrafi się skomplikować dla każdego bez względu na wiek.

Bez przebaczenia trudno żyć

Paulina to nastolatka, która właśnie straciła matkę i wraca pod dach ojca, który buduje rodzinę z inną kobietą. Rygor spowodowany wojskowym nastawieniem sprawia, że Paulina traci swoje poczucie bezpieczeństwa. Co więcej, odczuwa dużą niechęć do ojca, który coś przed nią ukrywa. Promyk nadziei pojawia się, kiedy dziewczyna poznaje Piotrka – podwładnego ojca Pauliny. Z początku niewinne i mało znaczące spojrzenia zmieniają się w coś więcej, co nie każdemu w otoczeniu się podoba. Na tym jednak nic się nie kończy. Odejścia, powroty oraz wojsko mogą bardzo skomplikować sprawy nawet na wiele lat. Przez ten czas Paulina stanie przed niejednym ciężkim wyborem, a podjęte decyzje nie będą miały wpływu jedynie na jej życie, ale również kogoś innego.

Oto 7 wartych przemyślenia cytatów z książki

1#

Jesteśmy związani sobą nawzajem, swoimi uczuciami, swoimi pragnieniami, swoimi marzeniami, swoimi myślami, swoim losem i przeznaczeniem, przeszłością i przyszłością i tym, co musieliśmy sobie wybaczyć, żeby normalnie żyć.

2#

Jeśli będziesz powtarzać słowa ludzi, którzy tego nie rozumieją, sama w to uwierzysz. A ty musisz wierzyć, że rysujesz świetnie. Jeśli nad tym popracujesz, będziesz to robić doskonale.

3#

Bez przebaczenia trudno żyć. Bez przebaczenia trudno nawet umrzeć

4#

(...)bo mamy tylko jedno życie i mamy tylko jeden wspólny pierwszy raz.

5#

I jeśli popełniamy błędy, krzywdząc innych, powinniśmy się umieć do tego przyznać.

6#

Trzeba iść do przodu, a nie patrzeć w przeszłość.

7#

Nie mogę żyć bez ciebie, jesteś moim oddechem, jesteś moim życiem, moją miłością, moim wybaczeniem, jedynym, jakie miałam.

Sprawdź ofertę naszego oficjalnego sklepu: