Dziennik Bridget Jones jest ekranizacją książki Helen Fielding. Trzy części filmu cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kobiet. Bridget stała się wzorem tego, jak czasami kobiety podchodzą do spraw związanych z miłością, związkami i mężczyznami. Bohaterka w zabawny sposób pokazuje, jak płeć piękna potrafi sobie poradzić z miłosnymi problemami. Jest ulubienicą wielu kobiet, bo tylko panie są w stanie doskonale ją zrozumieć.

Oto 10 cytatów z filmu „Dziennik Bridget Jones”

1.

Kiedy ktoś cię kocha, jest tak, jakby otulił twoje serce kocem.

2.

Nasuwa mi się ponura, cyniczna refleksja, że miłosne cierpienia mają więcej wspólnego z urażoną dumą niż poczuciem straty.

3.

Nasza kultura przywiązuje zbyt dużą wagę do wyglądu, wieku i pozycji społecznej, kiedy najważniejsza jest miłość.

4.

Jedyny sposób, aby wygrać z mężczyzną, to traktować go naprawdę paskudnie.

5.

Wpadać w depresję z powodu braku faceta - mam osiągnąć równowagę wewnętrzną oraz pewność siebie i czuć się osobą pełnowartościową i kompletną bez faceta, bo to najlepszy sposób, żeby faceta znaleźć.

6.

Mogę oficjalnie potwierdzić, że w dzisiejszych czasach kluczem do serca mężczyzny nie jest uroda, kuchnia, seks czy dobry charakter, tylko umiejętność sprawiania wrażenia, że nie jesteś nim zainteresowana.

7.

Jedzenie to duszenie smutków poduszką tłuszczu.

8.

Kiedy ktoś cię upuści, poza tym, że za nim tęsknisz, poza tym, że rozpada się cały ten mały świat, który razem stworzyliście, i że wszystko, co widzisz albo robisz przypomina ci o tej osobie, najgorsza jest myśl, że była to próba jakości i teraz wszystkie części, z których się składasz, noszą stempel ODRZUT przystawiony przez kogoś, kogo kochasz. Czy to dziwne, że masz pewność siebie zleżałej kanapki z dworcowego bufetu?

9.

Dlaczego cały świat staje na głowie, żeby ludzie, którzy nie mają szczęścia w miłości, czuli się jak idioci, skoro wszyscy świetnie wiedzą, że miłość się nie sprawdza.

10.

Nie ma niczego gorszego od pijanej kobiety.

Udostępnij:


Sklep


Zobacz więcej

subscribe img