Jest to idealna pozycja dla miłośników folklorystycznej tematyki. Wydana w 2020 roku książka Diane Setterfield pod tytułem „Była sobie rzeka” przedstawia powieść historyczną, która ukazuje w sobie ogromną ilość tajemniczości, wciągającą chęć poznania prawdy oraz magię, która czaruje każdego czytelnika.

Cudowne ożywienie

Podczas jednej z zimowej nocy do gospodarstwa znajdującego się nad Tamizą zjawia się poraniony mężczyzna, który w rękach trzyma nieżywą dziewczynkę. Przejęci stali bywalcy doznali szoku, kiedy po godzinie dziewczynka cudownie ożywa. Przez następne dni każdy stara się dojść do prawdy, co nie jest łatwe, jako że dziewczynka jest niemową i nikt nie ma pojęcia, skąd pochodzi i jak się nazywa. Sprawa zaczyna być coraz bardziej skomplikowana, kiedy do opieki nad dzieckiem zgłaszają się trzy rodziny, które w jakiś sposób widzą w dziewczynce kogoś im bliskiego.

 

Oto 5 życiowych cytatów z książki

1#

To, że coś jest niemożliwe, nie znaczy, że się nie zdarzy.

 

2#

Niewiele jest rzeczy, które może naprawić miłość, a u nas jej nie brakuje. A tam, gdzie miłość nie wystarczy, pieniądze dokonają dzieła.

 

3#

Jeśli początki gdzieś istnieją, to ukrywają się w niedostępnych ciemnym miejscu. Lepiej badać, dokąd zmierza, niż skąd pochodzi.

 

4#

Niektóre rzeczy wydają się niepojęte nocą, a stają się jasne, kiedy wzejdzie słońce.

 

5#

Dla niektórych ludzi świat jest tak skomplikowanym i zdradliwym miejscem, że nie mogą mu się wprost nadziwić, lecz nie czują potrzeby, aby go zrozumieć. Zdumienie jest dla nich nieodłączną częścią egzystencji.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img