„Miłość w czasach zarazy” Gabriela Garcii Marqueza została wydana w 1985 roku. Książka zdobyła pisarzowi nowe grono fanów i sympatyków twórczości mężczyzny. Jest to powieść, która przedstawia obraz miłość, romansu i namiętności, ale również toku życia.

Wyczekiwana miłość

Historia niewyobrażalnie silnej miłości, która była zmuszona czekać lata, aby móc w całej swojej okazałości wypełnić życie bohaterów. Florentino i Fermina w swoim życiu zdążyli przejść przez wiele rodzajów oraz etapów miłości – zauroczenia, romanse, małżeństwa i wiele innych.

 

O miłości w różnych jej barwach i wymiarach – czyli taka, jaka jest.

 

Poznaj 7 romantycznych cytatów z książki

 

1#

To niewiarygodne, jak można czuć się szczęśliwą przez tyle lat, mimo tylu kłótni, tylu upierdliwości i tak naprawdę, nie wiedzieć, czy to miłość czy nie.

 

2#

Pamięć serca unicestwia złe wspomnienia, wyolbrzymiając dobre, dzięki temu mechanizmowi udaje nam się znosić ciężar przeszłości.

 

3#

Kobiety oddają się wyłącznie mężczyznom o zdecydowanym charakterze, bo tylko tacy dają im poczucie bezpieczeństwa, tak im potrzebne do stawiania czoła przeciwnością życia.

 

4#

Miłość staje się głębsza i szlachetniejsza w nieszczęściu.

 

5#

(…) na tym świecie nie ma nic trudniejszego od miłości.

 

6#

Mieć kogoś, kto by mnie rozumiał - oto moja jedyna potrzeba życiowa.

 

7#

(…) dziewczyna podniosła wzrok, by zobaczyć przez okno, kto przechodzi i owo przypadkowe spojrzenie dało początek miłosnemu i wciąż, mimo upływu półwiecza, trwającemu kataklizmowi.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img