10 najciekawszych cytatów z Ani z Zielonego Wzgórza, przy których warto się zatrzymać.

Ania z Zielonego Wzgórza stanowi serię powieści autorstwa Kanadyjki Lucy Maud Montgomery. Tytułowa bohaterka cyklu powieściowego zostaje przygarnięta przez rodzeństwo Cuthbertów – Mateusza i Marylę po wcześniejszym pobycie w sierocińcu. Fabuła rozgrywa się w latach 70. i 80. XIX wieku.

  Poniżej przedstawiamy zestawienie 10 najciekawszych cytatów z Ani z Zielonego Wzgórza.

  1.

  Jutro jest zawsze czyste, nieskalane żadnym błędem.

  2.

  Czy to nie przyjemnie, że jest tak dużo rzeczy, które jeszcze poznamy? To właśnie sprawia, że ja się tak cieszę życiem... świat jest taki ciekawy... Nie byłby taki ani w połowie, gdybyśmy wszystko o nim wiedzieli, prawda?

  3.

  Najgorsze jednak w wyobraźni jest to, że nadchodzi chwila, w której trzeba przerwać marzenie, a to bardzo boli.

  4.

  Gdy czyta się różne smutne historie, łatwo jest sobie wyobrazić, że bohatersko stawiamy czoło trudnościom, znacznie trudniej jest poradzić sobie z nieszczęściem, które naprawdę nas dotyka.

  5.

  W przyjaciołach powinniśmy szukać tego, co w nich najlepsze, i obdarzać ich tym, co w nas najlepsze. Wtedy przyjaźń będzie największym skarbem życia.

  6.

  Ból który pali i gryzie, nie daje się zmyć łatwymi łzami.

  7.

  Gdzieś musi być granica błędów do popełnienia przez jedną osobę.

  8.

  Oczekiwanie czegoś daje nam już połowę przyjemności! Może się zdarzyć, że się tego nie otrzyma wcale, ale nikt nie może zabronić cieszyć się z oczekiwania.

  9.

  Przyjemniej jest mieć ukochane, piękne myśli i przechowywać je w swym sercu jak skarby. Nie chcę, by inni je wyśmiewali lub dziwili się im.

  10.

  Okupujemy bowiem pewną ceną wszystko, co zdobywamy lub otrzymujemy w życiu. Zaspokojenie cennych ambicji wymaga nakładu pracy, trzeba je czasem okupić niepokojem i samozaparciem, a nawet chwilami załamania.

  Udostępnij: