Każdy z nas w dzieciństwie miał swoje ulubione książki. Do niektórych chętnie wracamy po latach. Przedstawiamy listę książek, po które warto sięgnąć jeszcze raz w dorosłym życiu. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!

1. Ania z Zielonego Wzgórza

Ania z Zielonego Wzgórza powieść autorstwa kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery. To pierwsza część cyklu liczącego 10 tomów. Po raz pierwszy została wydana w 1908 i do tej pory jest chętnie czytana przez czytelników na całym świecie.

Historia rudowłosej osieroconej dziewczynki Ani Shirley, która wskutek pewnego zbiegu okoliczności pojawia się na Zielonym Wzgórzu, w domu rodzeństwa Maryli i Mateusza Cuthbert. Tam znajduje swój dom, miłość opiekunów, przyjaźń i przeżywa mnóstwo przygód. Zabawna, ciekawa, wzruszająca- idealna pozycja dla dzieci i młodzieży, do której warto wrócić po latach.

2. Mały Książę

To ilustrowana baśń dla dzieci, autorstwa Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Choć na początku książka była adresowana dla najmłodszych, jednak bardzo szybko zdobyła serca dorosłych na całym świecie

To historia spotkania pilota z przybyszem z innej planety. Wspaniała opowieść o przyjaźni, zaufaniu, odpowiedzialności, szczęściu, dziecięcych fantazjach i marzeniach, a także samotności. Mały Książę porusza mnóstwo ważnych kwestii, które stają się lepiej zrozumiałe dopiero w późniejszym wieku.

3. Kubuś Puchatek

Kubuś Puchatek to znana powieść dla dzieci autorstwa A.A. Milne’a z 1926 roku. Bohaterami książki są zwierzęta zabawki, przyjaciele chłopca Krzysia. Kubuś Puchatek, Prosiaczek, Tygrysek, Kłapouchy i Królik mieszkają razem w Stumilowym Lesie i tam przeżywają wiele przygód. To nie tylko zabawna opowieść dla dzieci- w książce zawarte jest wiele uniwersalnych prawd i życiowych wartości. Poprzez humor, uczy, że przyjaźń i miłość to najcenniejsze wartości, a akceptacja innych jest bardzo ważna. Do tej książki warto wrócić w dorosłym życiu.

4. Dzieci z Bullerbyn

Książka dla dzieci napisana przez szwedzką pisarkę Astrid Lindgren, która została przetłumaczona na dziesiątki języków​ i zdobyła popularność na całym świecie. Opowieść o dzieciach z Bullerbyn to ukochana lektura z dzieciństwa wielu pokoleń. Warto przypomnieć sobie historię dzieci z Bullerbyn i wrócić do opowieści o dziecięcej przyjaźni, przywiązaniu, zabawnych przygód i wzruszających momentów.

5. Muminki

Muminki to książki i komiksy autorstwa szwedzkiej pisarki i ilustratorki Tove Jansson, które od lat podbijają serca czytelników na całym świecie. Po latach warto wrócić do historii o uroczych stworkach, zamieszkujących dolinę, w której zawsze dzieje się coś ciekawego.

6. Małe kobietki

Ta fantastyczna opowieść autorstwa Louisy May Alcott, skierowana nie tylko dla dzieci. Przedstawia historię czterech sióstr Meg, Jo, Beth i Amy, które żyją w Ameryce w latach 60. XIX wieku i starają się jak najlepiej opiekować się sobą nawzajem. Bardzo się od siebie różnią, ale mimo tego są najlepszymi przyjaciółkami i przeżywają razem wiele przygód i historii. Jeśli miałeś już okazję poznać siostry March, warto sięgnąć po drugą powieść „Dobre Żony”. Dowiesz się z niej, jak potoczyły się dalsze losy tytułowych „małych kobietek”.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img