Przedstawiamy poruszające sagi rodzinne, po które warto sięgnąć. Te propozycje wciągną Was na wiele godzin….

„Stulecie winnych”- Ałbena Grabowska

To poruszająca opowieść o losie rodziny Winnych, z podwarszawskiego Brwinowa. Saga rozpoczyna się przed wybuchem pierwszej wojny światowej, a kończy po stu latach, we współczesnych czasach.

Pierwszy tom sagi "Ci, którzy przeżyli" -  obejmuje wydarzenia od 1918 do 1939 roku. Drugi tom „Ci, którzy walczyli", obejmuje losy Winnych w czasie II wojny światowej i w powojennej rzeczywistości. Trzeci tom "Ci, którzy wierzyli" - zaczyna się w 1971 roku i trwa do czasów współczesnych.

To epicka saga obyczajowa, pełna nieoczekiwanych zwrotów powieść o sile, jaką jest rodzina, miłości, oddaniu i walce o przetrwanie.

„Arabska saga”- Tanya Valko

To poruszające historie o losach kobiet, których życie zostało nierozerwalnie związane z arabskim światem. Historia rozpoczyna się od Doroty, która w liceum poznaje przystojnego Ahmeda. Dziewczyna zakochuje się w nim bez pamięci i rusza do jego rodzinnego kraju. Tam z czułego, troskliwego i opiekuńczego kochanka, Ahmed zmienia się nie do poznania, a życie Doroty staje się koszmarem…

W skład "Arabskiej sagi", wchodzą następujące tomy: "Arabska żona", "Arabska córka", "Arabska krew" i "Arabska księżniczka".

„Siedem sióstr”- Lucinda Riley

Saga poświęcona jest siedmiu siostrom, które urodzone na różnych kontynentach – wychowywały się razem w bajecznej posiadłości Atlantis na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Każda z sióstr nosi imię mitycznej Plejady, jest silną i niezwykłą kobietą. Po śmierci przybranego ojca Pa Salta wracają do domu swojego dzieciństwa, by odkryć wskazówki dotyczące ich pochodzenia.

Autorka sagi po ciężkiej chorobie zmarła w czerwcu 2021 roku, zdążywszy napisać siedem części swojej sagi. Choć nie dokończyła ostatniego z tomów, jej syn Harry Whittaker zapowiedział, że dokończy cykl.

„Patrick Melrose”- Edward St Aubyn

Nazywana jest osobliwa sagą rodzinną, ponieważ daleko jej do typowych książek tego gatunku. Saga zbudowana jest wokół bólu i cierpienia, osadzona w arystokratycznym świecie, pełnym pieniędzy i władzy.

Główny bohater Patrick Melrose przecierpiał niejedno przez despotycznego ojca, który od najmłodszych lat zamieniał jego życie w koszmar. Autor w pełnym ironii i czarnego humoru stylu opisuje historię rodziny Melrose`ów. Sam przyznaje, że w dzieciństwie był ofiarą molestowania i znęcania się psychicznego ze strony ojca. Saga pozwoliła mu rozliczyć się ze swoją bolesną przeszłością.

„Saga o ludziach lodu”- Margit Sandemo

Saga autorstwa Margit Sandemo, składa się aż z 47 tomów i jest idealną propozycją dla miłośników książek, które łączą w sobie romans, kryminał, powieść historyczną i fantasy.

Saga obejmuje okres od XVI do XX wieku i toczy się w krajach skandynawskich. Opowiada o losie rodu Ludzi Lodu, których przodek Tengel Zły, zawarł pakt z diabłem, aby otrzymać nieśmiertelność. Zgodnie z tym paktem, co najmniej jeden potomek w każdym pokoleniu rodził się "dotknięty" i musiał służyć złu. Historia rozpoczyna się, gdy na świat przychodzi Tengel Dobry, który postanawia walczyć z przekleństwem ciążącym na rodzie.

DZ

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img