Kochasz romanse i historie o miłości? Przedstawiamy najlepsze powieści romantyczne dla kobiet, od których nie będziesz mogła się oderwać.

„Obca”, Diana Gabaldon

To bestsellerowa, historyczna powieść fantasy autorstwa Diany Gabaldon. To opowieść o wielkiej miłości, rozgrywająca się w dwóch wymiarach i światach.

Historia Claire Randall, sanitariuszki z czasów II wojny światowej, która niespodziewanie przenosi się w czasie do Szkocji z XVIII wieku. Tam  poznaje miłość swojego życia i bierze udział w serii historycznych i przełomowych dla świata wydarzeń. „Obca” stanowi połączenie powieści przygodowej, fantastyki i romansu. Nie będziesz mogła się od niej oderwać

„Cień wiatru”, Carlos Ruiz Zafón

„Cień wiatru” to książka autorstwa hiszpańskiego pisarza Carlosa Ruiza Zafóna, która została wydana w 40 krajach i przetłumaczona na ponad 30 języków. To poruszająca opowieść o wielkiej miłości, tajemnicy i tragedii rozgrywającej się w scenerii Barcelony.

Dziesięcioletni Daniel Sempere zostaje zaprowadzony przez ojca do znajdującego się w centrum miasta, tajemniczego miejsca zwanego Cmentarzem Zapomnianych Książek. Tam spośród tysięcy tytułów wybiera nieznaną powieść „Cień wiatru" niejakiego Juliana Caraxa. Zafascynowany książką chłopiec, postanawia odnaleźć jej autora. Nie spodziewa się, że to da początek największej przygodzie jego życia.

„Zanim się pojawiłeś”, Jojo Moyes

To jedna z najbardziej poruszających powieści ostatnich lat! Lou jest energiczną i niepoprawną optymistką, która wśród bliskich ma opinię nieco dziwacznej ekscentryczki. Pewnego dnia otrzymuje posadę opiekunki bogatego bankiera Willa, który cudem przeżył dramatyczny wypadek, ale przy tym całkowicie stracił chęć do życia. Okazuje się, że nowa praca będzie wymagać od niej niemal niemożliwego. Z czasem między Lou a Willem rodzi się płomienne uczucie, które jednak mogą pokrzyżować plany mężczyzny.

„Kochanice króla”, Philippa Gregory

Coś w sam raz dla miłośniczek powieści historycznych z romansem w tle. „Kochanice króla” to opowieść o dynastii Tudorów w XVI wiecznej Anglii. Książka odkrywa tajemnice burzliwego związku króla Henryka VIII z jego miłością, Anną Boleyn. Autorka z niesamowitą lekkością pióra przedstawia tragiczną miłosną historię, a także zawiłości dworskiego życia oraz polityczne i religijne konflikty ówczesnej Europy.

DZ

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img