"Gray Man" to dobre kino akcji! Przeczytaj, zanim obejrzysz film Netfliksa

Ryan Gosling w roli nieuchwytnego agenta CIA, mierzy się z Chrisem Evansem, bezwzględnym socjopatą, który rusza jego śladem. Brzmi zachęcająco? Ta widowiskowa superprodukcja Netfliksa dostępna jest na platformie od 22 lipca. Jednak zanim obejrzysz film, przeczytaj książkę od której wszystko się zaczęło!

"Gray Man" to dobre kino akcji!

W tym widowiskowym filmie akcji, Ryan Gosling jako nieuchwytny agent CIA, Court Gentry, odkrywa głęboko skrywane i kompromitujące sekrety agencji, dla której pracuje. Musi stoczyć pojedynek z Lloydem Hansenem (w tej roli Chris Evans), bezwzględnym agentem socjopatą, który rusza jego śladem. To stracie wygra tylko jeden z nich…

„Gray Man" to solidna dawka emocjonującej rozgrywki, strzelanin, bijatyk i pościgów oraz potężna doza czarnego humoru. Akcja przenosi nas do wielu zakątków świata, gdyż zdjęcia do filmu kręcono w Los Angeles, Francji, Czechach, Tajlandii, Chorwacji, Austrii i Azerbejdżanie. To produkcja idealna dla fanów Jamesa Bonda, czy Jasona Bourne`a, od której nie sposób się oderwać!

Przeczytaj, zanim obejrzysz film Netfliksa!

Jednak zanim obejrzysz film, przeczytaj książkę od której wszystko się zaczęło!

„Gray Man" najdroższa w historii superprodukcja Netfliksa, w reżyserii braci Russso (twórców m.in. "Avengersów”, czy „Kapitana Ameryki”), powstała na podstawie książki o tym samym tytule, autorstwa Marka Greaneya. Ten wciągający thriller ma kilka milionów fanów na całym świecie. Polscy wielbiciele literatury sensacyjnej też na pewno się nie zawiodą!

O czym jest książka „Gray Man”?

„Gray Man” to pierwszy tom z cyklu dziesięciu powieści sensacyjnych o Courtcie Gentrym- „płatnym zabójcy z zasadami”. Gentry to agent do zadań specjalnych, który wymierza sprawiedliwość wszędzie tam, gdzie inni zawiedli. To płatny morderca z kodeksem honorowym, którego ściśle się trzyma, zabijając wyłącznie tych, którzy na to zasługują: baronów narkotykowych, handlarzy bronią, czy żywym towarem.

Książka wypełniona jest scenami pełnymi emocji i zwrotów akcji, interesującymi postaciami, twardzielami z zasadami, czarnymi charakterami, pościgami i strzelaninami. Napisana została barwnym, dosadnym, ale dowcipnym językiem, z dużą dawką czarnego humoru. To powieść kryminalna, która wciąga od pierwszych stron i trzyma w napięciu do samego końca!

Brzmi zachęcająco? Oto fragment książki, od której wszystko się zaczęło:

Gentry nie był hazardzistą, tylko płatnym zabójcą. Spluwą na wynajem. Człowiekiem od mokrej roboty. Zlikwidowanie sześciu dupków zajęłoby mu tyle czasu, co zawiązanie sznurówki. Wiedział jednak, że zemsta nie byłaby warta poniesionych kosztów. Splunął na ziemię mieszaniną śliny i piasku, po czym włożył wielkokalibrowy karabin z powrotem do futerału.

* fragment pochodzi z książki "Gray Man" Marka Greaneya, która ukazała się nakładem wyd. Poradnia K, opublikowano w www.ksiazki.wp.pl

Udostępnij: