Pokochały ją kobiety na całym świecie. Zabawna, zwariowana, szczera do bólu i nieco naiwna, na nieustannej diecie i w pogoni za miłością życia! Taka właśnie jest Bridget Jones. Oto 20 najlepszych cytatów, nie tylko dla pań!

  Bridget Jones jest w każdej z nas

  Nie ma chyba kobiety, która nie znałaby Bridget Jones! Ta zwariowana singielka po trzydziestce, jest pewna, że jej życie się ułoży, jeśli tylko przestanie palić, jeść za dużo kalorii, osiągnie wewnętrzną równowagę i uwolni się od emocjonalnych popaprańców.

  Zabawna, zwariowana i nieco naiwna, wciąż w pogoni za miłością swojego życia i wielkim sukcesem! Nieustannie wpada w kłopoty, a sprawy damsko- męskie i kariera nigdy nie układają się tak, jakby tego chciała. Mimo tego jej niedoskonałości ujmują, szalone przygody bawią do łez, a każda kobieta może odnaleźć w niej cząstkę siebie.

  Helen Fielding napisała do tej pory trzy części przygód zwariowanej Brytyjki („Dziennik Bridget Jones”,  „Bridget Jones: W pogoni za rozumem”, „Bridget Jones. Szalejąc za facetem”), a na podstawie jej książek powstał niezwykle popularny cykl filmów z Renée Zellweger w roli głównej.

  15 najlepszych cytatów Bridget Jones, nie tylko dla kobiet!

  1.

  Kiedy ktoś cię kocha, jest tak, jakby otulił twoje serce kocem.

  1.  

  Nasuwa mi się ponura, cyniczna refleksja, że miłosne cierpienia mają więcej wspólnego z urażoną dumą niż poczuciem straty.

  1.  

  Nasza kultura przywiązuje zbyt dużą wagę do wyglądu, wieku i pozycji społecznej, kiedy najważniejsza jest miłość.

  1.  

  Jedyny sposób, aby wygrać z mężczyzną, to traktować go naprawdę paskudnie.

  1.  

  Wpadać w depresję z powodu braku faceta - mam osiągnąć równowagę wewnętrzną oraz pewność siebie i czuć się osobą pełnowartościową i kompletną bez faceta, bo to najlepszy sposób, żeby faceta znaleźć.

  1.  

  Mogę oficjalnie potwierdzić, że w dzisiejszych czasach kluczem do serca mężczyzny nie jest uroda, kuchnia, seks czy dobry charakter, tylko umiejętność sprawiania wrażenia, że nie jesteś nim zainteresowana.

  1.  

  Jedzenie to duszenie smutków poduszką tłuszczu.

  1.  

  Kiedy ktoś cię upuści, poza tym, że za nim tęsknisz, poza tym, że rozpada się cały ten mały świat, który razem stworzyliście, i że wszystko, co widzisz albo robisz przypomina ci o tej osobie, najgorsza jest myśl, że była to próba jakości i teraz wszystkie części, z których się składasz, noszą stempel ODRZUT przystawiony przez kogoś, kogo kochasz. Czy to dziwne, że masz pewność siebie zleżałej kanapki z dworcowego bufetu?

  1.  

  Dlaczego cały świat staje na głowie, żeby ludzie, którzy nie mają szczęścia w miłości, czuli się jak idioci, skoro wszyscy świetnie wiedzą, że miłość się nie sprawdza.

  10.

  Najlepiej pozbyć się wszystkich świątecznych słodyczy za jednym zamachem i jutro zacząć odchudzanie od nowa.

  11.

  W pewnych okresach życia wszystko idzie źle, nie wiesz, w którą stronę się odwrócić i masz wrażenie, że jak w Star Trek wszędzie dookoła zamykają się stalowe drzwi. Musisz być wtedy bohaterką i nie tracić odwagi, nie pogrążyć się w piciu ani w żalu nad sobą, a wszystko się ułoży.

  12.

  Najlepszym darem, jakim kobieta może ofiarować mężczyźnie jest spokój.

  13.

  Badania dowiodły, że szczęścia nie daje miłość, bogactwo czy władza, tylko dążenia do nieosiągalnych celów: a czymże jest dieta jeśli nie tym?

  14.

  Konieczność otworzenia ust podczas nakładania tuszu jest wielką, niewyjaśnioną zagadką natury.

  15.

  Palenie jest oznaką słabości i umniejsza autorytet osobisty.

  ZOBACZ TAKŻE: 15 życiowych cytatów z książki „Pokolenie IKEA” Piotra C.

  Udostępnij:

  Sklep