„Mów do siebie tak, jak mówiłabyś do kogoś, kogo kochasz”. Inspirujące cytaty Brené Brown

Brené Brown to jedna z najbardziej wpływowych mówczyń i pisarek dzisiejszych czasów, która zainspirowała miliony ludzi na całym świecie. Jej wykłady i książki skupiają się na tematach takich jak wstyd, empatia, wrażliwość i odwaga. Oto kilka inspirujących cytatów z Brené Brown, które pomogą Ci lepiej zrozumieć samego siebie i świat wokół Ciebie.

Inspirujące cytaty Brené Brown

Odwaga nie polega na tym, że nie boimy się niczego, ale na tym, że działamy, mimo że się boimy.

Ten cytat pokazuje, że odwaga nie oznacza braku strachu, ale raczej umiejętność działania w obliczu lęku. Często to, co nas blokuje, to nie tyle nasze obawy, co strach przed nimi. Warto pamiętać, że odwaga polega na podejmowaniu działań mimo tych strachów.

Wszystkie wielkie rzeczy zaczynają się od zaangażowania, odwagi i wiary w siebie.

Ten cytat pokazuje, że każda wielka rzecz zaczyna się od zdecydowanego działania, odważnego podejścia i wiary w siebie. Kiedy podejmujemy ryzyko i angażujemy się w coś, co nas przeraża, zaczynamy przekraczać granice i osiągać rzeczy, o których wcześniej nie śnieliśmy.

Nie musisz być doskonały, żeby być godnym miłości.

Ten cytat przypomina nam, że nie musimy być idealni, żeby być godnymi miłości. Wszyscy popełniamy błędy, ale to nie definiuje naszej wartości jako osoby. Ważne jest, żeby zaakceptować siebie w całości, wraz z naszymi wadami i niedoskonałościami.

Nie możemy wybrać, jakie emocje odczuwamy, ale możemy wybrać, jak na nie reagujemy.

Ten cytat pokazuje, że mamy kontrolę nad tym, jak reagujemy na nasze emocje. Choć nie możemy kontrolować tego, co czujemy, to możemy wybrać, jak na to reagujemy i jakie działania podejmujemy. Ważne jest, żeby nauczyć się radzić sobie z emocjami w sposób, który działa dla nas najlepiej.

Wrażliwość to siła, a nie słabość.

Ten cytat przypomina nam, że wrażliwość to siła, a nie słabość. Często uważamy, że musimy być twardzi i nie okazywać emocji, żeby być silnymi. Jednakże, kiedy pokazujemy naszą wrażliwość, pokazujemy też naszą siłę, naszą odwagę i nasze zaangażowanie.

Mów do siebie tak, jak mówiłabyś do kogoś, kogo kochasz.

Ten cytat to przypomnienie, że warto być dla siebie miłosiernym, życzliwym i empatycznym. Często mówimy do siebie w sposób krytyczny, surowy i wymagający, co tylko pogłębia nasze poczucie niskiej wartości i niepewności. Dlatego warto zacząć mówić do siebie tak, jakbyśmy mówili do osoby, którą kochamy i szanujemy. To może pomóc nam w budowaniu pozytywnego stosunku do siebie oraz zwiększeniu poczucia własnej wartości.

Cytaty Brené Brown przypominają nam o ważnych wartościach i pomagają nam lepiej zrozumieć nasze emocje oraz relacje z innymi ludźmi. Jej słowa są inspiracją dla wszystkich, którzy szukają sposobów na rozwijanie swojego życia, kariery i relacji z innymi. Cytaty te przypominają nam, że życie to nie tylko o sukcesach, ale także o radzeniu sobie z porażkami, błędami i wątpliwościami, że warto być odważnym, empatycznym i wrażliwym, i że nigdy nie jest za późno, żeby zacząć zmieniać swoje życie na lepsze.

 

Udostępnij: