„Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?” Najlepsze cytaty z bestsellerowej książki!

Książka autorstwa Sherry Argov „Dlaczego mężczyźni kochają zołzy” z 2002 roku była światowym bestsellerem. W tym kultowym poradniku o miłości i związkach, zostały humorystycznie przedstawione sekrety relacji damsko- męskich. Kim jest zołza i dlaczego warto nią być na co dzień? Przeczytaj najlepsze cytaty z książki i się tego dowiedz!

  Kim jest zołza?

  Zołza według bestsellera Sherry Argov „Dlaczego mężczyźni kochają zołzy” to

  kobieta, która jest miła, zabawna i życzliwa, przy czym największą miłość żywi do siebie. Nie kłamie i nie gra (…), wie czego chce, i potrafi to zakomunikować. Robi, co jej się podoba, a to sprawia, że mężczyźni ją uwielbiają.

  ZOBACZ TAKŻE: 20 najpiękniejszych cytatów z książki „Mały Książę"

  Najlepsze cytaty z bestsellerowej książki!

  Nie pozwól, żeby ktoś był twoim priorytetem, gdy sama godzisz się być jego opcją.

   

  Zołza będąc w związku z mężczyzną, nigdy nie przestaje być sobą. Nie traci swoich przyjaciół. Nie rezygnuje z kariery zawodowej ani własnych zainteresowań. Nie poświęca partnerowi całego swojego czasu i nie wychodzi ze skóry, żeby go zadowolić. I w przeciwieństwie do miłej dziewczyny nie jest zbyt tolerancyjna wobec braku szacunku. Nie traci pazurków i ma ogromny szacunek dla samej siebie, trwa w przeświadczeniu, że poczucie własnej wartości powinno rządzić jej decyzjami. Ponieważ ona się nie boi, w niego, jak na ironię, wstępuje lęk, że ją straci. Ponieważ ona nie okazuje, że nie może bez niego żyć, on zaczyna jej coraz bardziej potrzebować. Ponieważ ona nie jest od niego zależna, on staje się zależny od niej.

   

  Przysłowie mówi, że do serca mężczyzny trafia się przez żołądek. To prawda, ale nikt ci nie każe tyrać sześć godzin, żeby go nakarmić. Czy zje poza domem, czy kupisz coś na wynos, żołądek jest pełny i serce otwarte. Praktyczna zasada: jeśli dostanie coś ciepłego, będzie zadowolony. Cała reszta to niepotrzebny wysiłek.

   

  Za każdym razem, kiedy kobieta rywalizuje z inną kobietą poniża samą siebie.

   

  Odrobina lekceważącego dystansu jest konieczna, żeby zachować poczucie własnej wartości. Nie chodzi jednak o lekceważenie ludzi, lecz tego, co inni ludzie o nas myslą.

   

  A więc zołza jest bardzo miła. Jest słodka jak brzoskwinia. Ale każda słodka brzoskwinia ma w środku bardzo twardą pestkę.

   

  Nie zrozum mnie źle: bezwarunkowa miłość to piękna rzecz. Ale dopiero po tym, jak twoje warunki zostaną spełnione.

   

  Zachowanie zołzy pozwala mężczyźnie zrozumieć bez słów, że ona nie postawi krzyżyka na swoim życiu po to, żeby go zadowolić.

   

  Mężczyźni nie reagują na słowa. Reagują na brak kontaktu.

  Udostępnij: