"Rodzina Monet.Skarb" Najlepsze cytaty z książki

„Rodzina Monet. Skarb" to powieść Weroniki Marczak, która swoje początki miała na platformie Wattpad, w 2019 roku. Książka Weroniki Marczak to powieść głównie dla nastolatków i zdecydowanie widać to po stylu pisania.

Rodzina Monet. Skarb” Najlepsze cytaty z książki

 

Rodzina Monet. Skarb" to powieść Weroniki Marczak, która swoje początki miała na platformie Wattpad, w 2019 roku. Książka Weroniki Marczak to powieść głównie dla nastolatków i zdecydowanie widać to po stylu pisania.

 

Kim jest Rodzina Monet

 

Hailie Monet, ledwie kilkunastoletnia dziewczyna, przeżywa tragiczny wypadek samochodowy, który pozbawia ją dwóch najważniejszych osób w jej życiu: matki i babci. Z luźno skleconego, aczkolwiek pełnego miłości i ciepła domu, zostaje przeniesiona do luksusowej willi w Pensylwanii, gdzie panuje surowa aura, a pięciu starszych, zdystansowanych braci wiedzie swój samodzielny żywot.

 

Will, Vincent, Dylan, Shane i Tony to bracia Hailie, których istnienia dziewczyna nawet nie miała pojęcia. Tęsknota za ukochaną mamą, poczucie zagubienia w obcej rzeczywistości i brak zrozumienia ze strony rodzeństwa sprawiają, że życie staje się nie do zniesienia. Nawet w otoczeniu, gdzie wszystko wydaje się doskonałe, jak nowoczesne prywatne liceum i eleganckie ubrania, Hailie czuje się osamotniona. Co gorsza, każdego dnia odkrywa, że życie jej braci skrywa mroczne tajemnice, którymi będą bronić się za wszelką cenę, zwłaszcza przed swoją młodszą siostrzyczką.

 

To pierwszy tom tej fascynującej serii, która podbiła serca czytelników na polskim Wattpadzie. Przedstawiamy wam niezwykle wciągającą historię, od której nie sposób się oderwać.

 

 

Najlepsze cytaty z książki

 

- Co, jeśli ktoś naprawdę mnie porwie?

- Wtedy osobiście go zabiję.”

 

- Jestem jak obca.

- Jesteś jak skarb. [...] Zagubiona i odnaleziona, jesteś jak skarb. - Kciukiem przejechał po moim mokrym policzku. - I tak masz się czuć, dziewczynko. Wyjątkowo. Jasne?"

 

 

(...) najlepszy prezent, jaki możemy podarować komuś na urodziny czy w święta, to czas.”

 

- I pamiętaj, niektóre marne szkolne znajomości nie mogą się równać z więziami rodzinnymi. Twoja koleżanka, Audrey, o tym wie i zawsze weźmie stronę swojego brata. Z kolei twoją tronę wezmę ja.”

 

- Takie jest życie.

- W takim razie jest do dupy.”

 

Jesteś jak skarb. Zagubiona i odnaleziona, jak skarb. I tak masz się czuć, dziewczynko. Wyjątkowo. Jasne?".

 

,, W końcu książki są o niebo lepsze od chłopaków" .

 

 

- Dlaczego nie powiedziałeś mi wcześniej, że mam ochroniarza?

- Żeby cię nie wystraszyć.

- Dlaczego więc mówisz mi o tym teraz?

- Żeby cię wystraszyć.”

 

Taki, wydawać by się mogło, mały gest, a znaczył dla mnie tyle co złoto i diamenty.”

Udostępnij: