Udostępnij:

Inspiracje:

znak cytatu Ja nie mogę już wytrzymać w tej rzeczywistości. Powiedziałem o tym w Toruniu, podczas wernisażu wystawy Thymos. Żeby nawet dawali mi największe pieniądze, zaszczyty, posady, to ja w kwestii smoleńskiej pozostaję anachronicznym starożytnym Grekiem. Są to po prostu ludzie niedojrzali, którym wydaje się, że jeżeli będą pluć na nasz tradycyjny patriotyzm, to będzie u nas lepiej. Lecz Putin ich nauczy, co jest grane, gdy potłucze im kolejny raz porcelanę.

Inne

znak cytatu Nikt nie może uniknąć cierpienia. Ani Bóg, ani ty. Ani twoi rodzice, ani ja.

Inne

znak cytatu Muzyka, będąc ze swej natury nieśmiertelna, potrafi czasem przedłużyć życie tych, którzy są z nią blisko związani.

Inne

znak cytatu I nawet ładny ten świat, tylko cholernie w nim człowiekowi niewygodnie.

Inne

znak cytatu Pamiętaj, w życiu nigdy wszystko naraz nie układa się dobrze, jeśli tak ci się
wydaje, znaczy, że wariujesz.

Inne

znak cytatu Zastanawiałam się, dlaczego życie musi być czasem tak bardzo do bani, dlaczego ci, których kocham najbardziej, mnie zawodzą.

Inne

znak cytatu Żadne drzewo nie wzrośnie do nieba,
jeśli jego korzenie nie sięgają do piekła.

Inne

znak cytatu Szczęście to zgodność z samym sobą, to harmonia wewnętrznych hormonów.

Inne

znak cytatu Miłość jest uczuciem bezinteresownym, jednokierunkową ulicą. To dlatego można kochać miasta, architekturę samą w sobie, muzykę, nieżyjących poetów czy, przy jakimś szczególnym temperamencie, osobę boską. Bo miłość jest związkiem między odbiciem i jego przedmiotem. To w końcu przynosi nas z powrotem do tego miasta.

Inne

znak cytatu Tęsknota za domem jest jak choroba, jak żałoba po czymś, co zostało utracone lub odebrane.

Inne

Zobacz więcej