Udostępnij:

Inspiracje:

znak cytatu Koniec końcem,
zawsze po burzy
wychodzi słońce.

Inne

znak cytatu Ani słowa. Jeśli panu się wydaje, że jest pan jedynym, któremu doskwiera ból istnienia, to się pan myli.

Inne

znak cytatu Ani Antoni na morzu wiatru nie dogoni.

Inne

znak cytatu Przyjaciele przychodzą i odchodzą, jak kelnerzy w restauracjach, zauważyliście?

Inne

znak cytatu Czy wszystko pozostanie tak samo, kiedy mnie już nie będzie? Czy książki odwykną od dotyku moich rąk, czy suknie zapomną o zapachu mojego ciała? A ludzie? Przez chwilę będą mówić o mnie, będą dziwić się mojej śmierci - zapomną. Nie łudźmy się, przyjacielu, ludzie pogrzebią nas w pamięci równie szybko, jak pogrzebią w ziemi nasze ciała. Nasz ból, nasza miłość, wszystkie nasze pragnienia odejdą razem z nami i nie zostanie po nich nawet puste miejsce. Na ziemi nie ma pustych miejsc.

Inne

znak cytatu Szczęście na ogół łatwiej znieść niż tragedię.

Inne

znak cytatu "Przez jakiś czas" to okres, którego długości nie da się zmierzyć. Przynajmniej nie może tego uczynić osoba, która czeka.

Inne

znak cytatu Zawsze miałeś odwagę mówić to, co czujesz. Potrafiłeś spytać się palącej papierosa kobiety: Czy pani chce umrzeć? Dlaczego pani pali? Miałeś wtedy ze trzy latka. Co się stało z Twoją mądrością życiową? Odpowiem Ci. Zamieniła się w cwaniactwo. To tyle.

Inne

znak cytatu To niewiarygodne, jak można czuć się szczęśliwą przez tyle lat, mimo tylu kłótni, tylu upierdliwości i tak naprawdę, kurwa, nie wiedzieć, czy to miłość czy nie.

Inne

znak cytatu […] wszystkim wyzwaniom można podołać, mówiąc prawdę, niezależnie od wyniku.

Inne

Zobacz więcej