Przez 30 kilometrów dziennie nosi niepełnosprawnego syna, aby mógł uczęszczać do szkoły

Historia ta jest idealnym przykładem, jak bardzo rodzicielska miłość potrafi być nieograniczona. Większość rodziców jest w stanie zrobić wszystko, aby jego dziecko mogło spełniać się w życiu. Czasami wymaga to ogromnych poświęceń. Poznaj historię mężczyzny, który dla swojego syna zrobi naprawdę wszystko.

  W Chinach, południowo-zachodniej prowincji Syczuan, mieszka Yu Xukanga wraz ze swoim niepełnosprawnym synem. 12-letni Xiao Qianga posiada problemy z kręgosłupem oraz ma zdeformowane kończyny, przez co nie może samodzielnie chodzić. Matka chłopca porzuciła go, kiedy Xiao miał 3 latka, a więc mężczyzna sam wychowuje dziecko.

  Zdjęcie Przez 30 kilometrów dziennie nosi niepełnosprawnego syna, aby mógł uczęszczać do szkoły #1

  Chłopiec posiada ogromne chęci do nauki, dlatego ojciec postanowił zapisać syna do szkoły dla niepełnosprawnych dzieci, która jest doskonale przystosowana do potrzeb Xiao. Niestety, szkoła jest oddalona o 30 kilometrów od miejsca zamieszkania chłopca.

  Zdjęcie Przez 30 kilometrów dziennie nosi niepełnosprawnego syna, aby mógł uczęszczać do szkoły #2

  Mężczyzna przez to, że nie posiada roweru, ani samochodu, musi codziennie nosić syna na własnych plecach. Specjalnie dla chłopca skonstruował koszyk, dzięki któremu Xiao może podróżować do szkoły wypoczęty, a podróż staje się wygodniejsza. Starania mężczyzny nie idą na marne, ponieważ Xiao jest jednym z najlepszych uczniów w szkole.

  +
  Udostępnij: