Oto 6 błędów, które najczęściej popełniamy podczas odchudzania!

Odchudzanie niestety nie polega jedynie na zmniejszeniu ilości spożywanych kalorii. Wielu z nas popełnia błędy, które rujnują nasze starania. Oto 6 rzeczy, których nie należy robić podczas odchudzania.

#Pomijanie posiłków

Jednym z najważniejszych elementów odchudzania jest przyzwyczajenie organizmu do stałych godzin przyjmowania posiłków. Dzięki temu organizm nie odkłada zapasów w postaci tkanki tłuszczowej.

Zdjęcie Oto 6 błędów, które najczęściej popełniamy podczas odchudzania! #1

#Poleganie na „dietach cud”

Diety cud pomagają w szybszej utracie masy. Wyniszczają jednak nasz organizm. Nie da się również ukryć, że niedługi czas po zakończeniu takiej diety doznajemy efektu jojo. Najczęściej ważymy jeszcze więcej niż przed rozpoczęciem odchudzania. Racjonalne odżywianie, niespożywanie większej niż jest nam potrzebna ilości kalorii oraz aktywność fizyczna to jedyna droga do sukcesu.

#Spożywanie wszystkich owoców

Często wydaje nam się, że owoce są zdrowe, więc można je jeść bez ograniczeń kiedy się odchudzamy. Niestety, wiele owoców zawiera bardzo dużo cukru i lepiej zmniejszyć ich spożycie. Składniki odżywcze w nich zawarte jednak bez problemu zastąpisz warzywami.

Zdjęcie Oto 6 błędów, które najczęściej popełniamy podczas odchudzania! #2

#Obsesyjne liczenie kalorii

Wiele osób podczas odchudzania skupia się jedynie na liczeniu kalorii. Jest to błąd, ponieważ w prawidłowej diecie ważne są również takie elementy jak ilość białka, węglowodanów, zdrowego tłuszczu i błonnika.

#Bazowanie na produktach „light”

Gotowe sklepowe produkty, reklamowane jako te dietetyczne powinny stanowić jak najmniejszą część naszej diety. W rzeczywistości cukier lub tłuszcz zastępowany jest niezdrowymi dodatkami, których należy unikać.

+
Udostępnij: