63 letnia Grażyna Urban choruje na polio (jedno z najgroźniejszych schorzeń, które atakuje organizm człowieka). Już w wieku 12 lat była zmuszona do korzystania z wózka. Kobieta siłą rzeczy stała się więźniem we własnym mieszkaniu, ponieważ w bloku, w którym mieszkała nie było windy. Z pomocą przyszedł papież Franciszek.

Wzruszający gest papieża Franciszka

"Patrząc z boku, wielu ludzi mówiło, że musi mi być ciężko. Samotna matka, dwójka dzieci i choroba nie do pokonania. Ja jednak nie chciałam tak o sobie myśleć. Musiałam być silna nie tylko dla swoich dzieci, ale też dla siebie" - oświadczyła w osobistym opisie na stronie siepomaga.pl.

Pieniądze zostały przekazane przez księdza, który pewnego dnia zapukał do jej drzwi i orzekł, że przychodzi w imieniu papieża Franciszka, który zdecydował się przekazać kobiecie 20 tys. zł. Pieniądze te w znacznej mierze przyczynią się do remontu balkonu oraz montażu niezbędnej windy.

Zdjęcie Wzruszający gest papieża Franciszka. Zapłaci za windę Polki chorej na polio. #1
https://www.siepomaga.pl/


"Wciąż w to nie wierzę. Dopiero gdy ta winda zostanie zamontowana, będę płakać ze szczęścia. Mam już te wszystkie pieniądze na swoim koncie. Z firmą też już ustaliłam szczegóły, więc jeszcze w tym roku powinnam mieć windę" - oznajmiła "Gazecie Wyborczej"
Zdjęcie Wzruszający gest papieża Franciszka. Zapłaci za windę Polki chorej na polio. #2
https://www.siepomaga.pl/grazyna-urban

Nie po raz pierwszy Papież pomaga Polakom.

To nie pierwszy raz, kiedy papież Franciszek wspiera osoby z Polski. Kilka lat temu przekazał pieniądze na Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Zawsze Razem". Wtedy również chodziło o budowę windy. 25 dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich musiało być wnoszonych na rękach przez pracowników.

To nie pierwsza niesiona pomoc dla Polaków. Kilka lat temu, papież Franciszek, przekazał pieniądze Stowarzyszeniu "Zawsze Razem". Wówczas, również chodziło o montaż windy. 25 niepełnosprawnych dzieci było wnoszonych na rękach przez pracowników fundacji. Papież nie pozostał bierny, albowiem przekazał 20 tys. zł na rozwiązanie problemu, kolejne 30 tys. zł dorzuciła Archidiecezja Poznańska. Finalnie udało się uzbierać 200 tys. zł.

Warto pomagać. www.siepomaga.pl/grazyna-urban

Poznaj 5 inspirujących cytatów papieża Franciszka

#1 O posiadaniu

"Boli mnie, kiedy widzę księdza albo zakonnicę w najnowszym modelu samochodu".

#2 O życiu w związku

"Kłóćcie się, ile chcecie, niech latają talerze, ale nigdy nie kończcie dnia bez zgody.”

#3 O Nadziei

"Gdy brakuje światła, wszystko staje się niejasne, nie można odróżnić dobra od zła, drogi prowadzącej do celu od drogi, na której błądzimy bez kierunku".

#4 O miłości

"Nasz nieskończony smutek może być uleczony tylko przez nieskończoną miłość".

#5 O narzekaniu

"Narzekanie jest czymś złym, nie tylko wobec innych, ale także kiedy narzekamy na samych siebie, kiedy wszystko wydaje nam się gorzkie. Są złe – bo odbierają nam nadzieję. Nie podejmujmy tej gry, by żyć narzekaniem!".

+
Udostępnij:


Sklep


Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img