Od wydania ostatniej części kultowej serii o Harrym Potterze minęło już wiele lat, ale magiczna historia nadal pozostaje żywa. Po wydaniu ostatniej części, czyli 12 lat temu, fani odczuli ogromną gorycz na myśl o tym, że już nigdy więcej nie poznają dalszych losów ulubionych bohaterów. Autorka kultowej sagi zapowiedziała jednak, że można spodziewać się kolejnych czterech części!

Ponadczasowa historia

J.K. Rowling od wielu lat dzieliła się z fanami historią młodego czarodzieja oraz jego przyjaciół. Pierwsza część sagi „Harry Potter i kamień filozoficzny” miała miejsce w 1997 roku. Ostatnia natomiast - „Harry Potter i insygnia śmierci” w 2007 roku. Przez 10 lat książka stała się ulubioną historią ogromnej ilości czytelników na całym świecie.

W międzyczasie autorka podzieliła się z fanami dwiema książkami, które również są nawiązaniem do historii czarodzieja. „Quidditch przez wieki” opisuje magiczną grę Hogwartu, a książka „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” ma stanowić książkę, która została napisana przez Newtona Skamandera.

Mimo wszystko wiadomość o ostatniej części przygód Harry’ego i jego przyjaciół nie należała do najlepszych. Nic jeszcze straconego! Wydawnictwo Pottermore Publishing wydało oświadczenie, że fani mogą spodziewać się aż czterech nowych części autorstwa J.K. Rowling nawiązujących do trójki najlepszych przyjaciół.

Nowe części

Wiadomość o kolejnych nawiązaniach do Harry’ego Pottera z pewnością wywołała ogromną radość u miłośników serii. Tym razem książki będą koncentrowały się na pewnych przedmiotach nauczanych w Hogwarcie. Według autorki magia i czary stanowią jedną z głównych elementów historii oraz całego życia ulubionego bohatera i jego przyjaciół. Pragnie zatem dokładnie opisać zasady oraz istotę poszczególnych przedmiotów.

1)Harry Potter: A Journey Through Charms and Defence Against the Dark Arts”
2) Harry Potter: A Journey Through Potions and Herbology”
3) Harry Potter: A Journey Through Divination and Astronomy”
4) Harry Potter: A Journey Through Care of Magical Creatures”

Pomysł jest inspirowany książką, której wydanie miało miejsce w 2017 roku, czyli „Harry Potter: A History of Magic”, w której można było ujrzeć szkice, notatki oraz rękopisy. Kolejne cztery części będą wydane w postaci e-book’a. Pierwsze wydanie przewidywane jest na 27 czerwca. Nie ma jednak podanej daty dla polskiej wersji.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img