Nasze źrenice są wrażliwe na to, co dzieje się w naszym wnętrzu oraz na zewnątrz. Ich reakcja może wiele powiedzieć na nasz temat. Nie bez powodu mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Jest w tym pewna prawda, a więc dowiedz się, co możesz wyczytać ze źrenic.

Reagują na zauroczenie i pożądanie

Kiedy patrzymy się na kogoś, kogo kochamy lub pożądamy, nasze źrenice ulegają powiększeniu. Niektórzy naukowcy uważają, że poszerzanie się źrenic nie ma nic wspólnego z konkretną osobą, a reakcjami, które zachodzą w organizmie, kiedy zaczynamy odczuwać fizyczne pożądanie. Jeśli jednak interesuje cię, czy ktoś cię lubi, to przyjrzyj się źrenicom.

Reagują na skupienie

W momencie większego skupienia, kiedy musimy wysilić nasz umysł i mamy coś ważnego do wykonania, nasze źrenice automatycznie się powiększają. Jest to reakcja na intensywniejszą pracę naszego mózgu.

Reakcja na substancje psychoaktywne

Nasze źrenice również wyraźnie reagują na alkohol lub inne substancje psychoaktywne. W zależności od rodzaju tak też będą się one zwężały lub poszerzały. W przypadku alkoholu i morfiny nasze źrenice stają się znacznie mniejsze. Przy innych substancjach psychoaktywnych źrenice będą większe. Co więcej, reagują one nawet na najmniejsze ilości tych substancji w naszym organizmie, a ich reakcja może być zupełnie odwrotna w przypadku nadużycia.

Reagują na zainteresowanie

Kiedy jesteśmy czymś zainteresowani i zaciekawieni, nasze źrenice ulegają powiększeniu. Coś, co nas intryguje, jest bardzo dużym stymulantem dla naszego mózgu, a to następnie oddziałuje na nasze źrenice.

Reagują na strach i obrzydzenie

Nasze źrenice, w momencie lęku lub obrzydzenia, ulegają znacznemu zmniejszeniu, a nasze powieki stają się napięte i zmniejszają dystans między sobą. Ta reakcja ma za zadanie ochronić nas przed czymś, co wywołuje u nas negatywne emocje.

Reagują na zmęczenie

Kiedy po wielu godzinach pracy lub intensywnym myśleniu zaczynamy czuć zmęczenie, nasze źrenice stają się znacznie mniejsze. Reagują w zupełnie odwrotny sposób jak w przypadku zainteresowania lub skupienia.

Reagują na zdrowie

Nasze źrenice są bardzo wrażliwe na światło. Zmniejszają się i zwężają w zależności od tego, ile światła do nich dociera. To też jest pewną podstawą przy badaniu u lekarza, który świeci latarką po oczach i sprawdza reakcję źrenic. Jeśli ich praca jest prawidłowa, to nie ma podstaw do zmartwień. Jeśli jednak ich praca różni się od siebie lub w ogóle nie reagują, to może świadczyć to o problemach zdrowotnych.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img