Sztuka mówienia jest bardzo cenną cechą, którą każdy z nas powinien w sobie rozwijać. Piękne słowa sprawiają, że stajemy się elokwentni, a ludzie z chęcią nas słuchają. Poznaj 9 słówek i ich znaczenie, aby jeszcze bardziej wzbogacić swój słownik.

Fertyczny

Jest to przymiotnik, który określa osobę pełną energii, zwinną i z podzielnością uwagi. Jest to ktoś, kto potrafi wykonywać z życiem wiele rzeczy jednocześnie. Posiada w sobie niesamowitą siłę i energię, którą pragnie wykorzystać na wiele sposobów.

Entropia

Jest to kolejne określenie braku ładu oraz chaosu. Można je stosować, aby wyrazić swoje niezadowolenie z sytuacji, nad którą nikt nie ma kontroli. W innym przypadku jest to również określenie funkcji stanu termodynamicznego.

Dyskurs

Przy tym słowie można oprzeć się o dwa słowniki – polski i angielski. W słowniku polskim dyskurs oznacza dyskusję na tematy naukowe. Słownik języka angielskiego przedstawia to jednak w nieco inny sposób.

Formalna dyskusja na jakiś temat w mowie lub piśmie

Rachityczny

Jest to inne określenie czegoś lichego lub słabo rozwiniętego. W dawnym znaczeniu było stosowane, aby określić objawy krzywicy. W poezji natomiast używane jest, aby opisać coś krzywego.

Imponderabilia

Słownik języka polskiego wyjaśnia to słówka w bardzo dokładny sposób.

Rzeczy nieuchwytne i niedające się dokładnie zmierzyć lub obliczyć, mogące jednak wywierać wpływ na jakieś sprawy.

Oznacza to wszystko, co nie jest namacalne, nie znamy dokładnej wielkości, ale ma ogromny wpływ na nasze życie. Przykładem mogą być uczucia (złość, miłość) lub religia.

Anhedonia

Jest to ważna cecha przy diagnozowaniu depresji. Oznacza utratę odczuwania wszelkiej radości i przyjemności. Osoby z tą cechą nie potrafią cieszyć się z doznań cielesnych, duchowych, zmysłowych lub emocjonalnych. Wszelkie aktywności przestają mieć jakiekolwiek znaczenie.

Erudycja

Określa to sporą wiedzę na wiele tematów. Osoba ta ma wszechstronną wiedzę. Potrafi podjąć się rozmowy na każdy temat i w każdym przypadku będzie miała coś mądrego do powiedzenia. Inaczej mówiąc, jest to osoba bardzo oczytana w każdym temacie.

Nonkonformizm

Jest to postawa przedstawiająca niezadowolenie i krytyczne nastawienie do ogólnie przyjętych przez społeczeństwo zasad i wartości. Nonkonformista oznacza osobę, która wyróżnia się w otoczeniu poprzez podążanie własnymi ścieżkami oraz kierowanie się według własnych reguł.

Holistyczny

Jest to nic innego jak określenie całości, ogółu. Holizm to pogląd, który głosi, że wszelkie zjawiska to układ całościowy. Stąd też powstała medycyna holistyczna, która traktuje człowieka jako jedną spójną całość, a więc skupia się na leczeniu całego organizmu.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img