Wyśmiewali 13-latka, bo recenzował książki. Znani pisarze nie pozostali obojętni!

Nastolatkowie posiadają różne zainteresowania, a niektóre z nich podlega dużej fali hejtu wśród rówieśników. Nikt by jednak nie przypuszczał, że niewinne hobby może przynieść tyle smutku i cierpienia. Z taką jednak sytuacją musiał zmierzyć się chłopiec, 13-letni Callum Manning.

Recenzja na Instagramie

Brytyjczyk uwielbia czytać książki, a więc zechciał podzielić się swoimi recenzjami na temat przeczytanych pozycji. Założył zatem konto na Instagramie pod nazwą cals_book_account. Profil znaleźli jednak jego rówieśnicy z nowej szkoły i postanowi nabijać się z kolegi.

Siostra chłopca postanowiła zareagować i wystawiła post na Twitterze, w którym opisała pokrótce całą sytuację. Była bardzo przejęta tym, przez co jej młodszy brat musi przechodzić.

Nie mogę uwierzyć, jak okropne są dzieci. Mój młodszy brat stworzył konto na Instagramie, recenzując i rozmawiając o książkach. Dzieci z jego nowej szkoły to zobaczyły i stworzyły czat grupowy, nazywając go dziwakiem, a następnie dodali go do czatu, aby wszystko zobaczył.

Post bardzo szybko zdobył zainteresowanie internautów do takiego stopnia, że dotarł do znanych pisarzy, którzy przejęli się całą sytuacją. Autorzy znanych książek z chęcią zaproponowali wysyłkę ich prac dla chłopca. Całkowicie za darmo oraz z podpisem. Do całej akcji przyłączyli się też inni internauci, którzy jakkolwiek chcieli polepszyć humor nastolatka.

Z chęcią wyślę mu jakąkolwiek z moich książek, podpisaną i za darmo, jeśli tego chce. - Matt Haig autor m.in. „Wróżka Prawdomówka”, „Ojciec gwiazda i ja”

Chętnie wyślę Cal trzy książki jego wyboru. Jedynie wyślij nazwisko, adres i tytuły. - napisali Big Green Bookshop.

Sklep zaproponował, że za zakup jednej książki dodadzą za darmo trzy kolejne. Na to odpowiedział pisarz S.J. Watson, autor książek „Drugie życie”, „Zanim zasnę”.

A ja my wyślę piątą.

Odzew był ogromny. Pozostali internauci dziękowali za taką piękną postawę wobec chłopca. Matt Haig dodał również zdjęcie książek, które zaraz będą pakowane do pudła gotowego do wysyłki. Na zdjęciu również znajduje się kartka, na której jest napisane:

Cześć Callum. Jesteś bohaterem! Mam nadzieję, że cieszysz się z książek. Matt.

Na swoim InstaStory chłopiec postanowił również okazać swoją wdzięczność za ciepłe słowa i wsparcie.

Dziękuję wam wszystkim za niesamowite wsparcie. Jest to wspaniałe, że tylu ludziom zależy. Na świecie są dobrzy ludzie i tymi ludźmi jesteście wy. Dziękuję bardzo, to wiele dla mnie znaczy.

Początkowo konto nastolatka obserwowało niecałe 50 osób. Obecnie ilość obserwujących wynosi 357 tysięcy. Chłopiec nadal wystawia recenzje książek i szczęśliwie może poświęcać czas swojemu ulubionemu hobby.

Źródło:

https://www.instagram.com/p/B9FHioCAtCm/

Udostępnij: