Emocje, które towarzyszą nam przy pierwszym spotkaniu, są wiązane z powodem, dla którego widzimy się z drugą osobą. Przez to też nie zawsze zwracamy uwagę na sygnały, które mogą nam wiele powiedzieć o człowieku. Warto zatem zapamiętać pięć pytań, które dadzą nam wiele odpowiedzi na temat drugiego człowieka, bez doszukiwania się sygnałów.

1. Jakbyś był niewidzialny, to złamałbyś przyjęte zasady?

Dzięki temu pytaniu dowiesz się, czy przyjęte przez daną osobę zasady moralne byłyby przestrzegane w każdej sytuacji. To pozwoli na wywnioskowanie, czy dzielicie wspólne poglądy i podejście do moralnych zasad, bo w końcu to jest źródłem dobrego porozumiewania się.

2. Co byś zrobił, gdybyś miał milion dolarów?

Ta odpowiedź pokaże ci, jakie priorytety stawia sobie druga osoba. Co jest dla niej ważne, jakie ma marzenia, wartości i czego jej w życiu brakuje. Pokaże to również jakie podejście ma do pieniądze i czy w takiej sytuacji zachowa się egocentrycznie.

3. Co zmieniłby na świecie?

W ten sposób dowiesz się, czy dana osoba bierze pod uwagę potrzeby i dobro innych, czy tylko swoje, aby to jemu było wygodnie i dobrze. To da ci do zrozumienia, jakie podejście ma dana osoba do drugiego człowieka. Dodatkowo poznasz jego potrzeby, które być może będą podobne do twoich lub odwrotnie.

4. Co robi w wolnym czasie?

Daje ci to szansę na poznanie nawyków drugiej osoby. Czy lubi spędzać czas przed telewizorem, a może w bardziej aktywny sposób. Hobby też może wiele powiedzieć o nastawieniu do ludzi. Jeśli posiada zainteresowania, które wymagają kontaktu z innymi, to można być pewnym, że jest to człowiek towarzyski, który chce spotykać się ze znajomymi.

5. Pytanie o coś kontrowersyjnego

Nie ma znaczenia co to może być. Liczy się odpowiedź, którą się dzieli druga osoba. Jej sposób wypowiadania się wiele może zdradzić na temat światopoglądu, szacunku do ludzi i kultury osobistej. Czy jest to osoba tolerancyjna czy może jednak nie.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img