Nie żyje znany polityk Ludwik Dorn. Współzałożyciel Prawa i Sprawiedliwości, marszałek Sejmu, szef MSWiA i opozycjonista w czasach PRL był żonaty i miał 4 córki.

  Ludwik Dorn w 1997 roku stał się posłem, niedługo po tym współtworzył obecną partię rządzącą. W czasach rządu Jarosława Kaczyńskiego i Kazimierza Marcinkiewicza, od 2005 do 2007 roku był wicepremierem oraz ministrem spraw wewnętrznych i administracji. Bliską współpracę z Jarosławem Kaczyńskim rozpoczął już w 1990 roku.

  W 2008 roku został wydalony z partii Prawa i Sprawiedliwości, a także z klubu parlamentarnego. Po trzech latach wystartował w wyborach parlamentarnych ponownie z ramienia PiS i zdobył mandat poselski. Był wówczas posłem niezrzeszonym, dopiero później stając się członkiem klubu parlamentarnego Solidarnej Polski. Opuścił go już w 2012 roku.

  Opozycjonista w PRL

  Ludwik Dorn urodził się w Warszawie w 1954 roku. Zdobył wykształcenie socjologa. W czasach PRL działał w Komitecie Obrony Robotników.

  W sierpniu 1980 roku został zatrzymany i przebywał w areszcie, z którego wyszedł dzięki Porozumieniom Sierpniowym, zawartymi przez rząd PRL z komitetami strajkowymi. W kolejnym miesiącu dołączył do "Solidarności", a w stanie wojennym był ścigany listem gończym, przez co był zmuszony ukrywać się 1,5 roku.

  Informację o śmierci Ludwika Dorna potwierdziło jedno z ministerstw.

  NB

  źródło zdjęcia:

  https://mobile.twitter.com/ludwikdorn

  Udostępnij:

  Sklep