Kabaret Neo-Nówka zaprezentował na festiwalu w Koszalinie swój nowy skecz. Mocno oberwało się partii PiS i Telewizji Publicznej. Na ich występ ostro zareagował ksiądz Rafał Soćka, a w sieci wybuchła istna burza.

Skecz Neo-Nówki Wigilia 2022

Niedawno widzowie stacji Polsat oraz osoby, które pojawiły się na Festiwalu kabaretu w Koszalinie, mieli okazję obejrzeć najnowszy skecz kabaretu Neo-Nówki o nazwie Wigilia 2022. Komicy na scenie wcielili się w postaci dziadka, ojca oraz syna, którzy zasiadając przy świątecznym stole, rozprawiali o sytuacji politycznej w kraju. Ojciec, zagorzały zwolennik obecnej partii rządzącej, przekonywał, że jako wyborca PiS-u i widz Telewizji Publicznej zgadza się ze wszystkimi decyzjami rządu. Z podejściem mężczyzny nie zgadzał się jego syn, który na wszelkie sposoby próbował uwodnić swoje racje i przedstawiał zupełnie inne poglądy.

Afera po nowym skeczy kabaretu Neo-Nówki

Skecz, w którym ojciec i syn kłócili się o spadek przy wigilijnym stole, nawiązując do obecnej sytuacji politycznej w kraju, wywołał sporo emocji.

Filmik Wigilia 2022 pojawił się już na oficjalnym kanale kabaretu i w zaledwie dwa dni odtworzony został już prawie 3.5 mln razy.

Przypominamy, że w nowym kabacie Neo-Nówki syn zdecydowanie nie zgadzał się z poglądami ojca.

Oni ciebie w ciula robią, a ty się po prostu dajesz. A oni się bawią! Kasę wywalają na lewo. 70 mln wywalili na wybory kopertowe. Dwa mld idzie na tępą propagandę w TVP. Do tego Ostrołęka, CPK, Turów i inne przewałki. Wiesz, ile za te miliony można byłoby dzieci wyleczyć? A my jak te łosie zbieramy na akcjach charytatywnych, a rząd ma to wszystko w d**ie - mówił syn.

Występ kabaretu wywował medialną burzę, a o skeczu Wigilia 2022 zdobiło się naprawdę głośno. Jednak nie wszystkim spodobało się, jak kabareciarze w niewybredny sposób krytykowali rządy PiS-u oraz ich wyborców.

Jedną z tych osób był ksiądz Rafał Soćka, który zamieścił na swoim Twitterze krótki wpis podsumowujący skecz.

Dzisiejsze występy kabaretowe to dno i wodorosty. Takie moje przemyślenia po obejrzeniu jednego skeczu. – napisał

Wpis księdza wywołał sporo zamieszania, a niektórym internautom wyraźnie nie spodobało się, że kościół komentuje występy kabareciarzy.

Bo prawdę powiedzieli? Nawet nic nie musieli wymyślać.

Znamienne jest to, że kler w Polsce jest znawcą od wszystkiego, nawet od kabaretów. -komentowali intenruaci

Oglądaliście nowy skecz Neo-Nówki?

Udostępnij:

Sklep