Przewidział wybór Jana Pawła II! Jego ostatnia wizja niebawem może się spełnić...

Średniowieczny zakonnik miał wiele trafnych przepowiedni, które dotyczą Polski. Jednak jest jeden fragment jego wizji, którego do tej pory interpretatorzy nie potrafią rozszyfrować. Co więcej, istnieje opcja, że przepowiednia spełni się dopiero teraz. Jeśli tak się stanie, nie są to dla nas dobre wieści. Co oznaczają słowa Eustachiusza?

Spełnione proroctwa Eustachiusza

Zakonnik, który żył w XV wieku przewidział nie tylko potop szwedzki, ale także to, że Karol Wojtyła zostanie papieżem. Jego przepowiednie spisywane były po łacinie, ale zostały przetłumaczone na wiele języków. Prorok i mistyk był uważany za jednego z największych wizjonerów tamtych czasów. Warto także podkreślić, że niemal każda jego wizja była tłumaczona na język polski i miała odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Choć może być trudno w to uwierzyć, Eustachiusz już w 1449 roku wiedział, jaki los spotka nasz kraj. Jest to najstarsza przepowiednia dotycząca Polski i wówczas mistyk wieszczył:

Polsko, zażyjesz wiele nędzy w przyszłych stuleciach. Jesteś szlachetną, wielką i wpiałą, ale gardzisz swoimi mądrymi i sławnymi królami, a ponieważ nimi gardzisz, przeto pójdziesz w rozsypkę.

W powyższej wizji chodzi o rozbiory Polski oraz tajemne spiski przeciwko niej. W dalszym fragmencie wizji proroka czytamy o królu Karolu Gustawie i Fryderyku Wilhelmie, a także o księciu Siedmiogrodu.

Lew północy połączy się z czarnym orłem w ciemnej dolinie i zada ci dotkliwe uderzenie w pierś, aż twoje białe pióra krwią się zarumienią. Młodzieniec zza gór zstąpi na twe wyżyny i zada ci wielkie klęski.

Kolejno średniowieczny zakonnik przewidział, że car Piotr Wielki sprawi, iż Polska straci całą swoją siłę. Co też ma odzwierciedlenie na kartach historii naszego kraju.

Potem nadejdzie lew dwugłowy, który sprawi twój upadek, o wielka Polsko. Słońce skryje się przed tobą, a ty będziesz długi czas siedzieć w ciemności. Będą wielkie powstania i wiele krwi niewinnej się przeleje, to wołać będzie o pomstę od nieba. Zagniewany Bóg ześle na was taką karę, że nie będzie końca biadaniom- pisał wieszcz.

Co oznacza ostatnia wizja Eustachiusza?

W końcowej części swojej przepowiedni Eustachiusz mówił o Polsce, w której miał zawitać książę pokoju. Interpretatorzy uważają, że słowa dotyczą papieża Jana Pawła II i według historyków wizje zakonnika spełniły się do tego momentu. Jest jednak jeszcze jeden fragment, którego nikt nie potrafi rozszyfrować. Według niego Polacy mają otrzymać:

[...] lilię króla, którego długi czas nie chcieli, lecz potem przyjmą go z radością.

Co powyższe słowa mogą oznaczać? Jak do tej pory nikt nie potrafił określić, kogo mogą dotyczyć. Czy to może oznaczać, że w Polsce zmieni się władza?

ZOBACZ TAKŻE: Przerażająca wizja Agnieszki Pilchowej! Przepowiednie jasnowidzki z Wisły spełnią się w 2023 roku?

Udostępnij: