Stare baby wiedzą, co w ...
Stare baby wiedzą, co w piekle warzą i jedzą.
Czasami my, kobiety, musimy przypominać ludziom, iż jesteśmy nie tylko matkami, żonami, siostrami, córkami. Jesteśmy również istotami, które mają swoje pasje, pragnienia i ambicje.
Nie nadawałam się na kobietę drugiego planu, na bycie w cieniu. Ale zakochana kobieta przestaje zwracać uwagę na wiele rzeczy, nawet na to.
Kobiety mają często w duszy pewnej głębi instynkt, który sprawia, że są uważne dla rzeczy, które wydają się znajdować poza zasięgiem ich intelektu.
Nie ma nic piękniejszego na świecie niż kobieta. Jeżeli coś jest piękniejsze, to jest to tylko obraz kobiety.
Nie pomoże bielidło, kiedy baba straszydło.
Kobieta, którą najbardziej podziwiam, nie jest prawdziwą kobietą, lecz planetą - to Księżyc. Twarda jak skała, owinięta w gęste, zimne ciemności i jednak nieustannie świeci jasnym światłem. Kobiety to księżyce.
Dzieci i kobiety, fiołki oraz bławatki - wszystko to kwiatki.
Nigdy jeszcze nie rozmawiałem z kobietą taką jak ona ani nie spotkałem takiej niewiasty. Była wojownicza,
a jednocześnie za grosz zalotna. Odnosiłem wrażenie,
że jej słowa są niczym staw wypełniony zimną wodą,
w którą wskakiwałem, nie zważając na konsekwencje.
Z siwą głową do kobiety, jak z jeżem do psa.
Kobieta jest cudem boskim, szczególnie jeśli ma diabła za skórą.