Kobiety z tatuażami – jak reagują na nie mężczyźni?

Tatuaże to indywidualna kwestia. Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu ciężko było znaleźć pracę i uchodzić za porządnego obywatela posiadając tatuaże w widocznych miejscach. Jeszcze większy problem miały z tym kobiety. 

Dzisiaj jednak wygląda to już zupełnie inaczej. Tatuaż nie jest już znakiem rozpoznawczym chuliganów. Coraz więcej mężczyzn i kobiet robi sobie jeden lub więcej tatuaży i w większości przypadków są to naprawdę godne podziwu wzory.

Choć obie płcie się tatuują, to jednak ilość tatuaży wzrosła znacząco w przypadku kobiet. Jak więc mężczyźni reagują na kobiety z tatuażami?

W USA przeprowadzono badanie, w którym pod uwagę wzięto reakcję mężczyzn na kobietę z tatuażem i bez. Mężczyźni oceniali zdjęcie kobiety bez tatuażu oraz zdjęcie tej samej kobiety z tatuażem dodanym w Photoshopie. Jakie były rezultaty? Kobieta z tatuażem została uznana za:

-mniej ambitną

-mniej zmotywowaną

-mniej atrakcyjną

-mniej inteligentną

-bardziej otwarte na seks

Ten ostatni punk sprawia, że mężczyźni często bardziej zainteresowani są kobietami w tatuażach. Podświadomie myślą, że kobiety te są bardziej otwarte na seks i będzie im dużo łatwiej doprowadzić do zbliżenia. Mężczyźni poświęcają im więcej energii i czasu oraz dużo częściej zagadują właśnie do pań z tatuażem.

Z tego wynika, że choć panowie uznają kobiety z tatuażem za mniej atrakcyjne i inteligentne, czynnik otwartości seksualnej jednak wygrywa i panie z tatuażami cieszą się sporym powodzeniem. 

Zdjęcie: shutterstock

+

Udostępnij: