Poznaj 12 powodów, dlaczego kobiety odchodzą od mężczyzn, których kochają

Pozostawanie w związku to nie tylko przyjemność z posiadania partnera. Często napotykamy też trudności, z którymi musimy sobie wspólnie poradzić. A jeżeli problemu nie potrafimy rozwiązać? Może dojść do rozstania. Niestety, nie wszystkie kryzysy są do pokonania, a zakończenie związku czasem zaskakuje. Szczególnie może ono wywoływać szok, jeżeli wiemy, że druga strona nadal nas kocha. W takim razie jak to? Zerwanie? Jakby to nie brzmiało – kobiety często rozstają się z mężczyznami, których kochają. Czują się z tym okropnie, ich serca są rozdarte, ale nie powstrzymuje ich to. Co może być powodem takiej decyzji? Poznajmy możliwe przyczyny takiego kroku.

Dlaczego kobieta odchodzi od mężczyzny, którego kocha?

1. Partner jest nieobecny we wspólnym życiu

Wspaniale jest pojechać, gdzieś na wycieczkę czy dostać bez okazji prezent. Materialne rzeczy jednak są tylko miłym dodatkiem do związku. Kobieta najbardziej potrzebuje, aby jej partner był blisko. Spędzał z nią czas i dzielił codzienne obowiązki. Chce być adorowana, a nie traktowana jak trofeum, które już stoi na półce.

2. Partner próbuje być dyktatorem

Jest to pokłosie wychowania w starym stylu, gdzie mężczyzna pełnił najważniejszą rolę w domu. Sprawa ma się zupełnie inaczej w dzisiejszych czasach, gdzie związek ma się opierać na równości partnerów. Jeżeli spróbujesz wejść w taką rolę, na pewno będzie to sabotaż twojej relacji.

3. Brak komunikacji werbalnej i niewerbalnej

W związku trzeba rozmawiać. Mówić, co ci sprawia przyjemność, co cię denerwuje, jak się czujesz. Druga strona nie jest jasnowidzem. Nie karz jej zgadywać. Komunikacja to nie tylko słowa. Wspaniale, jeżeli potrafisz powiedzieć „kocham”, ale ślad za tym powinny iść czyny. Naucz się pokazywać jak wiele znaczy dla ciebie twoja partnerka.

4. Zmarnowany wspólny czas

Udało wam się znaleźć czas tylko dla siebie i jak go spędzacie? Ważne żeby były to mądrze spędzone chwile. Warto zastanowić się nad tym, co wam obojgu sprawi przyjemność. Jeżeli nie poświęcasz uwagi temu, jak wyglądają wasze wspólne momenty, możesz stracić swoją partnerkę.

5. Partner jest nieuprzejmy i złośliwy

Fakt, że kobieta zdecydowała się na związek z tobą nie znaczy, że sama nie może z niego zrezygnować. Nie należy traktować partnerki, jak raz zdobytej rzeczy, o którą nie trzeba dbać. Jeżeli nie potrafisz się wobec niej poprawnie zachować, możesz być pewien rozstania.

6. Niszczenie strefy osobistej

Nawet będąc w związku, obie strony mają prawo do posiadania własnej przestrzeni. Nie próbuj ograniczać jej swojej partnerce. Ona cię kocha, nie musisz jej osaczać.

7. Uniknie fizycznej bliskości

Dotyk bliskiej osoby jest bardzo ważny. Poprzez niego okazuje się wsparcie i przywiązanie. Co jeżeli partner unika bliskości? Będzie to prowadzić do doszukiwania się możliwych powodów. Już mu się nie podobam? Czyżby miał kogoś innego?

8. Partner kłamie i jest samolubny

W związku obie strony są sobie równe. Nie można pozwalać sobie na traktowanie swoich potrzeb jako ważniejszych. Podobnie jak kłamstwo, będzie to prowadziło do powstawania napięć i kłótni.

9. Partner jest niedojrzały

W związku potrzebuje się kogoś, na kim można polegać. Nie dorosłego człowieka z dziecinnymi nawykami. Pragnie się być z kimś odpowiedzialnym, kto sam podejmuje decyzje. Nie konsultującego się z mamą albo kolegami nastolatka.

10. Brak wspólnych zainteresowań czy hobby

Jeśli takie posiadacie, to połowa punktów z tej listy was nie dotyczy. Możecie wspólnie spędzać czas, który będzie miał znaczenie dla obojga. Potraficie rozmawiać o swoich planach i tym, co lubicie robić. Wytwarzacie między sobą więź. Jeżeli nie macie wspólnych zainteresowań rodzi się pytanie: co was właściwie łączy?

11. Przemoc

Kobiety, które doświadczają przemocy w związkach, często boją się przyznać same przed sobą, że są krzywdzone przez swoich partnerów. W tym wypadku często trzeba im pomóc podjąć słuszną decyzję o odejściu od niego, mimo uczuć, jakimi go darzy. 

12. Partner zdradził

Z całą pewnością zdrada partnera to jeden z najczęstszych powodów rozstań. Mimo, że kobieta kocha swojego ukochanego, często nie jest w stanie mu wybaczyć skoku z bok i decyduje się odejść. 

Udostępnij: