Wiele osób posługuje się błędną definicją kobiety spełnionej. Wydaje się, że jest to osoba bez wad i skaz. Prowadzi idealne życie – wymarzona praca, wspaniały związek, idealna rodzina i niesamowite hobby. Przez to rodzi się przekonanie, że nigdy nie będziemy w stanie osiągnąć takiego stanu. W rzeczywistości jednak kobieta spełnione oznacza kobietę, która posiada pewne cechy – a te natomiast każdy jest w stanie w sobie rozwinąć. Czym zatem cechuje się spełniona kobieta?

Spełniona kobieta wie, co jest ważne

Taka kobieta potrafi ocenić wagę sytuacji, w których się znajduje. Zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszystko wymaga takiej samej uwagi. Proporcjonalnie zarządza swoimi emocjami i nie daje się im ponieść. Nie zużywa swojej energii na ludzi, rzeczy i sytuacje, które nie są tego warte. Dzięki temu może całkowicie poświęcić się temu, co kocha. Otacza się ludźmi, którzy są dla niej wsparciem i inspiracją.

Spełniona kobieta nie potrzebuje uzupełnienia

Wiele kobiet potrzebuje osób, które będą uzupełniały ich potrzeby, osobowość, wady i zalety. W ten sposób stają się zależne i nie potrafią się odciąć, nawet jeśli relacja jest toksyczna. Spełniona kobieta natomiast chce i uwielbia swoje otoczenie, czerpie z niego wiele pozytywnych rzeczy, ale są one jedynie dodatkiem, a nie uzupełnieniem. Zdają sobie sprawę ze swoich braków i jak najbardziej im to odpowiada. Nie poszukują kogoś, kto te braki wypełni.

Spełniona kobieta uczy się na błędach

Każdy z nas posiada w sobie pewną niewiedzę, przez co popełniamy błędy. To natomiast powinno stanowić dla nas lekcję, aby móc bardziej się rozwijać. Spełniona kobieta doskonale zdaje sobie z tego sprawę i stara się czerpać pewną wiedzę z każdego doświadczenia. Nie obawia się popełnienia błędów, bo wie, że jest to dla jej dobra.

Spełniona kobieta ufa sobie

Taka kobieta nauczyła się na dotychczasowych błędach oraz posiada pewne doświadczenie, które bardzo ją rozwinęło. Dzięki temu też nie boi się tego, co nadejdzie. Ufa swoim możliwościom, wiedzy, doświadczeniu i intuicji. Nie boi się korzystać z tego, co już ma. Chętnie czeka na nowe sytuacje, które nauczą ją jeszcze więcej, co pozwoli jej się rozwijać. Przyszłość nie jest jej straszna, a wręcz przeciwnie – ekscytująca.

Spełniona kobieta odczuwa wewnętrzne szczęście

Kobiety te nie potrzebują materialnych rzeczy, aby poczuć się szczęśliwe. Czerpią przyjemność z zaangażowania, poświęcenia, zaufania i oddania. Nie ograniczają się do rzeczy materialnych, bo wiedzą, że istnieją rzeczy ważniejsze, które są w stanie dać więcej szczęścia. Budują w sobie wewnętrzną radość i szczęście, dzięki czemu nawet w trudnych chwilach potrafią odnaleźć coś, co wywoła uśmiech na ich twarzy i doda energii.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img