Dorastając w przekonaniu, że każdy z nas musi kogoś znaleźć, sprawia, że zaczynamy żyć pod presją. Obecne czasy natomiast pokazują, że coraz więcej kobiet świadomie decyduje się na życie singla. Stawiają większy nacisk na rozwój i karierę.

Nacisk ze strony tradycji

Obecne czasy pokazują, jak wiele zmieniło się w świecie kobiet oraz ich podejścia do kwestii sercowych, oraz samorozwojowych. Coraz więcej z nich rozbudza w sobie feminizm, który wzmacnia chęci i siłę do bycia niezależną i samowystarczalną. Pojawiają się kobiety, które wolą żyć w samotności, niż decydować się na związek z pierwszą lepszą osobą, która nie będzie spełniała oczekiwań lub sama relacja nie będzie równa.

 

Lukę spowodowaną brakiem romantycznej relacji potrafią zapełnić poprzez aktywne i bardzo szerokie życie towarzyskie, gdzie pielęgnują relacje przyjacielskie czy rodzinne.

 

Pojawia się jednak nacisk ze strony tradycji, które przez wieki były przeplatane przez rodziny. Pojawiają się pytania o partnera, ślubu, czy dzieci. Na rodzinnych spotkaniach pojawia się również temat „starej panny”, który w oczach starszych osób jest ciężki do przyjęcia. Oznacza to, że świadoma decyzja o pozostaniu samej jest aktem odwagi i dużej siły.

 

Należy jednak zaznaczyć, że takie sytuacje mają miejsce w kontakcie z osobami posiadającymi patriarchalne wzorce. Ciężko im zrozumieć, że kobieta może sprzątać i gotować kiedy chce, pójść do pracy i być samowystarczalna, wyjechać na podróż na własną rękę, w samotności lub w gronie znajomych.

 

Czy jest jakiś efekt?

Podejście tych kobiet wcale nie oznacza, że nie chcą kochać i być kochane. Wręcz przeciwnie. Nadal poszukują partnera, ale będzie musiał spełniać pewne oczekiwania, aby zaspokoić różne potrzeby. Tutaj natomiast może pojawić się problem. Im wyższa poprzeczka, tym dłuższe poszukiwania. Sprawia to, że kobiety obniżają swoje wymagania i decydują się na relacje z zajętymi lub toksycznymi mężczyznami, którzy chociaż na podstawowym poziomie zaspokoją ich potrzeby.

 

Co zatem należy zrobić, aby uniknąć takich relacji? Przede wszystkim należy jasno określić, co oczekujemy od mężczyzny i dlaczego chcemy decydować się na relację. Dzięki temu łatwiej będzie nam przefiltrować nasze otoczenie, co doprowadzi do szybszego znalezienia miłości.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img