“Nie chcę być z byle kim”. Kobiety już nie szukają mężczyzn na siłę.

Wraz ze zmianą świadomości społeczeństwa, zmienia się również postawa kobiet, które coraz częściej stawiają na siebie i własny rozwój. Codziennie można spotkać kobiety preferujące życie singielki. Pomimo bycia „wolnym”, swoje potrzeby emocjonalne doskonale zaspokajają poprzez rozwinięte życie towarzyskie. Nie wszyscy jednak potrafią to zrozumieć i pogodzić się z nową rzeczywistością.

Kobieta w patriarchalnym świecie

 

Pomimo wielu zmian, które zaszły w ostatnich latach, nadal można spotkać osoby wierzące w tylko jedne przeznaczenie kobiet. Przez wieki to kobieta była odpowiedzialna za dom – wychowanie dzieci, posprzątanie, ugotowanie i wspieranie męża. Takie myślenie w obecnych czasach nadal bardzo często można spotkać u starszego pokolenia, które głośno o tym mówi na typowych „rodzinnych obiadkach”. Na takich spotkaniach nierzadko mówi się o staropanieństwie młodej kobiety, która zwyczajnie nie jest jeszcze gotowa lub nie chce być w związku i posiadać dzieci.

 

Starszemu pokoleniu ciężko jest zrozumieć, że dzisiejsze kobiety chcą i mogą żyć według własnych zasad. Spotykać się z kim chcą, podróżować samej po całym świecie, gotować i sprzątać tylko wtedy, kiedy mają na to ochotę.

 

Takie podejście nowoczesnych kobiet jest czymś obcym dla matek i babć, które nie miały możliwości zadecydowania. Nie mogły skupić się na sobie, własnym rozwoju osobistym i zawodowym. To pokazuje, że rozpoczęły się odważne zmiany wraz z narastającą świadomością, siłą, feminizmem i zjednoczeniem wśród kobiet.

 

„Nie chcę być z byle kim”

 

Obecne kobiety mają zupełnie inne priorytety. Doskonale wiedzą, czego oczekują od mężczyzny i nie zgodzą się na mniej. Chcą kochać i być kochane, ale przede wszystkim stawiają siebie na pierwszym miejscu. Dopóki nie spotkają na swojej drodze mężczyzny, który będzie w stanie dotrzymać jej kroku, to potrzeby emocjonalne zaspokajają poprzez rozwinięte życie towarzyskie.

 

Takie kobiety uwielbiają poznawać nowych ludzi i miejsca. Doskonale rozwijają swoje znajomości i nie ograniczają się w tym. Potrafią podróżować same, aby jeszcze lepiej poznać świat i zdobyć doświadczenie. Uwielbiają różnorodność i uciekają od rutyny.

 

Zbyt wysoka poprzeczka?

 

Kobiety stawiają wysoką poprzeczkę i oczekują, aby mężczyzna temu sprostał. Ostatecznie jednak mało który jest w stanie w całości zaspokoić potrzeby kobiety. Wymagania są ważne, ale należy się zastanowić, czy wszystkie z nich są tak naprawdę potrzebne. Z drugiej strony należy pamiętać, że nie tylko kobiety, ale również mężczyźni mają swoje wymagania, a więc czy też jesteś w stanie im sprostać?

 

Pokazuje to, że dobrze jest mieć pewne oczekiwania i z niektórych nie rezygnować, ale jeśli faktycznie chcemy z kimś być, to obie ze stron muszą dopasować swoje potrzeby do drugiej osoby na tyle, na ile można. Należy również się zastanowić, po co tak naprawdę chcemy znaleźć się w związku. Brakuje nam bliskości? Chodzi jedynie o kwestie intymne? A może zwykłe pokazanie innym ludziom, że nie jest się samemu? Określenie tego pomoże nam w lepszym poznaniu, czego tak naprawdę potrzebujemy od drugiego człowieka.

Udostępnij: