W piątkowy wieczór odbył się konkurs Miss Polonia 2022. Zwyciężczynią została Krystyna Sokołowska z Białegostoku, pokonując 19 innych kandydatek. Bursztynową koronę przekazała jej zeszłoroczna zwyciężczyni konkursu - Natalia Gryglewska. Gala Miss Polonia odbyła się już po raz 43.

  Kim jest Krystyna Sokołowska?

  Krystyna Sokołowska ma 25 lat i jest studentką Akademii Wychowania Fizycznego i Uniwersytetu Ekonomicznego. Prowadzi również własny klub sportowy, w którym jest trenerem gimnastyki artystycznej i stretchingu.

  Jako była zawodniczka gimnastyki artystycznej i trener mam wiele sukcesów na polu zawodowym, ale osiągnęłam też sukces, który płynął z głębi serca, to było otwarcie swojego serca i drzwi swojego domu dla uchodźców z Ukrainy oraz przyjęcie dzieci - gimnastyczek do naszego klubu. Jestem niesamowicie wdzięczna wszystkim Polakom, którzy również tak, jak ja otworzyli swoje serca i pomogli Ukraińcom - odpowiedziała Krystyna Sokołowska na pytanie o swój największy sukces w życiu.

  Finał składał się z trzech etapów - w pierwszym mieliśmy okazję zobaczyć wszystkie uczestniczki. Do drugiego etapu przeszło już tylko 10 najpiękniejszych kandydatek, a w ścisłym finale zobaczyliśmy 5 z nich. Uczestniczki konkursu zaprezentowały się w 6 strojach: koktajlowych, kąpielowych, sportowych, sukniach ślubnych, wieczorowych oraz w strojach casualowych.

   

  Kandydatki były oceniane przez skład jury, a jedną ze współprowadzących konkursu była Miss World 2021/2022 - Polka Karolina Bielawska. Podczas konkursu było wiele wzmianek o sytuacji w Ukrainie, a gościem specjalnym była Miss Ukrainy Ołesandra Jaremczuk.

  Wyniki konkursu

  Poza najważniejszym tytułem przyznanym Krystynie Sokołowskiej uhonorowano również kilka innych kandydatek z najlepszej piątki.

  Pierwszą Wicemiss Polonia została Karolina Malina z Kołobrzegu, a drugą Julia Baryga z Łodzi.

  Miss Publiczności została Sandra Staszewska z Chodzieży.

  Zgadzacie się z wynikiem konkursu?

   

  Źródło zdjęć: Miss Polonia

  Udostępnij:

  Sklep